Akademia Mini Projektów ruszyła z warsztatami!

Akademia Mini Projektów działa pełną parą! Młodzi ludzie uczą najmłodszych planowania, tworzenia i realizacji małych projektów. To wszystko da dzieciom niezbędne w życiu doświadczenie i umiejętności.

Akademia Mini Projektów to akcja, ucząca dzieci w wieku wczesnoszkolnym zarządzania prostymi, mini projektami. Dzieci uczą się nowych nawyków: planowania, tworzenia harmonogramów, pracy w grupie, realizacji swoich pomysłów i ostateczne ich wdrażania.

Organizatorzy chcą wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, zdobyte podczas realizowania własnych projektów społecznych. Prowadzone przez nich zajęcia mają charakter warsztatowo-zabawowy, dzięki czemu dzieci uczą się jak planować, tworzyć harmonogramy oraz zarządzać czasem tak, aby być bardziej zorganizowanym. Nabycie takich umiejętności jest szczególnie ważne w dzisiejszym świecie, gdzie dzieci odkładają wszystko na ostatnią chwile, a zaplanowanie najprostszych czynności stanowi dla nich wielki problem.

Stopień trudności zadań jest zawsze adekwatny do wieku dzieci. Im wcześniej nauczą się takich umiejętności, tym łatwiej im będzie później funkcjonować w środowisku szkolnym.

Akademia Mini Projektów ma już za sobą warsztaty w Szkole Podstawowej w Mrowli oraz w Szkole Podstawowej w Sędziszowie Małopolskim. Fotorelacja z tych warsztatów dostena jest na profilu Akdaemii: www.facebook.com/akademiaminiprojektow

Projekt realizowany jest w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Wszystko odbywa się pod nadzorem mentorów z organizacji „Social Wolves” i firm takich jak: PZU, T-Mobile i Bank Zachodni WBK.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiosenka w Meloniku po raz 8 w Rzeszowie!
Następny artykułTargi Kariera IT już w ten weekend w Rzeszowie!
Agnieszka Maciuła
Pasjonatka dobrej muzyki, wyjątkowych artystów i domowego zoo. Prywatnie, dba o nasze zdrowie przez dietę, i pewnie dlatego wszyscy pytają jej czy nie minęła się z powołaniem, bo przecież dziennikarstwo to jej drugie imię. Służbowo można ją spotkać także przez Centrum Dietetyczne Algorytm www.CentrumAlgorytm.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o