Narodowe Śpiewanie młodych z Podkarpacia!

Kolejne wydarzenia z okazji święta narodowego. Tym razem w roli głównej dzieci i młodzież z całego Podkarpacia. Koncert już w tę niedzielę!

Koncert „Narodowe Śpiewanie w Rzeszowie” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 października, o godz.13:00 w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.
W koncercie weźmie udział aż 19 chórów, które zaprezentują kompozycje piosenek ludowych, rozrywkowych i regionalnych.
Koncert jest częścią jesiennego programu chóralnego pod nazwą „Narodowe Śpiewanie”, którego celem jest zaangażowanie do wspólnego muzykowania przez lokalną publiczność.
W projekcie bierze udział 154 chórów z całej Polski, a zaśpiewa w nich ponad 5000 dzieci i młodzieży! W Rzeszowie zobaczy artystów nie tylko ze stolicy Podkarpacia, ale także m.in. z Krosna, Stalowej Woli czy Przemyśla.
Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Narodowym Forum Muzyki.
Więcej o całym cyklu przeczytacie na stronie: https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/aktualnosci/narodowe-spiewanie-cykl-koncertow-w-filharmoniach
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKayah na 100-lecie odzyskania niepodległości w Rzeszowie!
Agnieszka Maciuła
Pasjonatka dobrej muzyki, wyjątkowych artystów i domowego zoo. Prywatnie, dba o nasze zdrowie przez dietę, i pewnie dlatego wszyscy pytają jej czy nie minęła się z powołaniem, bo przecież dziennikarstwo to jej drugie imię. Służbowo można ją spotkać także przez Centrum Dietetyczne Algorytm www.CentrumAlgorytm.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o