W Rzeszowie otworzono Papugarnie!

Pierwsza i zarazem jedyna Papugarnia w Rzeszowie, otworzyła swoje drzwi dla zwiedzających w Galerii Rzeszów. Jest to także pierwsze takie miejsce w województwie podkarpackim.

Papugarnia znajduje się na trzecim piętrze w Galerii Rzeszów i mierzy blisko 600 m kw. Docelowo w Papugarni znaleźć ma się 100 papug, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcie lub je pogłaskać. Obecnie w pomieszczeniu znajduje się blisko 60 ptaków, po to, aby mogły się swobodnie zadomowić, cała reszta kolorowych papug ma dołączyć w przeciągu 2 miesięcy. Na wolnym wybiegu Papugarni zobaczyć można 12 różnych gatunków papug, wśród których znajduje się Aleksandretta Chińska czy Kakadu Żółtoczuba.

Miejsce dla papug zostało przygotowane z myślą o ich naturalnym otoczeniu, dlatego wszystkie papugi latają między ludźmi, a nie siedzą w zamkniętych klatkach. Jednorazowo w pomieszczeniu z ptakami znaleźć się może około 50 osób. Aby móc wejść do Papugarni należy zdezynfekować ręce, a osoby z przeziębieniem otrzymają maseczki na twarz.

Ceny biletów do Papugarni:
– normalny – 19zł
– ulgowy – 15zł

Bilety rodzinne:
– rodzic i dwoje dzieci – 40zł
– dwoje rodziców i dziecko – 44zł
– dwoje rodziców i dwoje dzieci – 56zł + każde kolejne dziecko dopłaca 12zł.

Papugarnia będzie czynna od 10:30 do 18:30 z przerwą trwającą godzinę o 14:00.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar