27. Finał WOŚP w Rzeszowie z ładowaniem dobrej energii!

Już w najbliższą niedzielę, do Rzeszowa zawita Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku w naszym mieście czekać będą wyjątkowe atrakcje.

W dniu Finału WOŚP, 13 stycznia o godzinie 12:00, na rzeszowskim rynku rozpocznie się impreza, jakiej jeszcze nie było. Pokazy 3D i laserowe, pokazy sportowych aut i przejażdżki rajdowe, do tego gwiazdy, śpiew i tradycyjne światełko do nieba – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na nas przez cały dzień!

W tym roku na scenie zobaczymy m.in.: Martę Zalewska, Izabela Trojanowska, RUDNIK, zespół Rezerwat oraz grupa Dżem. Koncert poprowadzi duet: Daria Jaworska i Bartosz Gajda, a towarzyszyć im na scenie będzie Mariusz Zieliński. Wszyscy artyści zdecydowali  się zagrać ten koncert charytatywnie!

Oprócz wspaniałej muzyki na zgromadzoną na rzeszowskim rynku publiczność czeka prawdziwa mnóstwo atrakcji. Podczas 27. Finału WOŚP w Rzeszowie będzie można wziąć udział w wielu akcjach, m.in.:

  • Turniej miast odbywający w się trzech konkurencjach – „Ściskawa” – czyli zbiórka jak największej liczby ludzi na określonej powierzchni w kształcie serca, konkurs składania puszek WOŚP na czas oraz konkurencja w układaniu puzzli ze zdjęć specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • Szycie ogromnego patchworkowego serca z resztek czerwonych materiałów w Podziemnej Trasie Turystycznej. Gigantyczne serce zostanie pod koniec wieczoru zaprezentowane na scenie.
  • Składanie serca z klocków LEGO o powierzchni 6 m2 odbywające się również w Podziemnej Trasie Turystycznej. W zabawie może wziąć udział nawet 150 osób, a do jego budowy zostanie wykorzystanych ok. 20 tysięcy klocków.
  • Serce do jazdy i samochody z duszą – pokaz wyjątkowych aut kolekcjonerskich. Dzięki uprzejmości jednego ze sponsorów już od godziny 12:00, na rynku zostaną zaprezentowane wyjątkowe auta sportowe, takie jak m.in. Porsche 911 Tubo S, Maserati 3200 GT, Maserati Ghimbi 2, BMW 750. Odwiedzający będą mieli nie tylko wyjątkową możliwość obejrzenia tych samochodów z bliska, ale będą mogli również wylicytować samodzielną jazdę tymi demonami prędkości.
  • W górę serca, czyli przelot balonem – nie lada atrakcją będzie możliwość wylicytowania przelotu balonem, który wystartuje bezpośrednio z rzeszowskiego rynku.

Podczas całego wydarzenia ochotnicy będą mogli na specjalnych szkoleniowych manekinach nauczyć się ratujących życie technik resuscytacji. Uciskając interaktywne fantomy będą tworzyć „pozytywną energię”, która specjalnymi diodowymi rurami będzie „ tłoczona” prosto do budynku Ratusza.

Dzięki projekcji mappingowej zobaczymy, jak budynek Ratusza będzie stopniowo ładowany niczym bateria w telefonie. Poziom pozytywnej energii będzie sukcesywnie rosnąć, a kiedy w kulminacyjnym momencie osiągnie 100 procent, widzowie zobaczą niepowtarzalne, spektakularne widowisko – połączenie cyfrowych efektów wizualnych z techniką laserową.

Wszystkie te niesamowite wydarzenia będą relacjonowane na bieżąco przez telewizję TVN. Relacje z rzeszowskiego Finału WOŚP pojawią się na antenie stacji TVN, TVN24 i TTV.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments