Bezpłatne zajęcia dla dzieci z programowania

Ze względu na to, że obecny świat zmieniają komputery, programowanie jest postrzegane jako dziedzina przeznaczona tylko dla specjalistów. Jednak ciągły postęp wymaga, aby jak najwięcej odbiorców stało się twórcami najnowszych technologii. Stąd pomysł na cykl warsztatów Scratch Academy. Te zajęcia mają na celu wprowadzenie najmłodszych uczestników w świat programowania i udowodnienie, że nie jest to „czarna magia”.

Nauka programowanie niesie ze sobą tak wiele korzyści, związanych nie tylko z technologią, ale i z umiejętnościami poznawczymi oraz społecznymi. Podstawową cechą nauki jest logiczne myślenie. Dzieci uczą się samodzielnie podejmować decyzję oraz naprawiać popełnione błędy. Programowanie daje szerokie możliwości w rozwijaniu kreatywności, dzięki tworzeniu interaktywnych obrazów, animacji, prezentacji lub gier. Dzięki prostszym wersjom języka programowania, dzieci mogą intuicyjnie rozwiązywać zadania, czerpiąc inspirację do tworzenia kolejnych, wyrażają swoje pomysły oraz dzielą się swoją wizją.

Sukcesem zajęć, które mają na celu zapoznanie dzieci ze światem programowania, jest połączenie nauki z zainteresowaniami uczestników. Muzyka, animacja, film zachęca do udziału, zaangażowania oraz rozwoju kreatywności i dziecięcej wyobraźni.

Wszystkie powyższe teorie potwierdzają zajęcia Scrtach Academy, gdzie uczestnicy mogą poznawać świat, rozwijać swoje pasje i zainteresowania angażując w zabawę swoich rodziców.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się 9 listopada w Rzeszowie. Zapisy na stronie: https://scratch.ailleron.com/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments