GIRLS byte, czyli świat technologi i IT według dziewczyn!

Cztery zdolne studentki z Rzeszowa postanowiły pokazać w szkołach, że każdy może nauczyć się nowych technologii i zagadnień z dziedziny IT. Czym więc jest GIRLS byte?

GIRLS byte to 4 studentki informatyki i mechatroniki, które wiedzą jak ugryźć nowe technologie. Każda z nich specjalizuje się w innych dziedzinach. Łączy je jednak jedno – własnym przykładem pragną zaznaczyć, że nic nie stoi na przeszkodzie by kobieta stała się programistką czy administratorką sieci. Poznały się przez przypadek – w Poznaniu, podczas wolontariatu, 700 kilometrów od rodzinnego Rzeszowa. Dziś, dzielą się swoją pasją, uczą I inspirują, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa odpowiedni wzorzec dla kształtującego swoje zainteresowania dziecka.

Podczas zajęć uczymy programowania, budujemy roboty, tworzymy strony internetowe, instruujemy jak dbać o bezpieczeństwo w cyberświecie, przekazujemy wiedzę z algorytmiki, a przy tym świetnie się bawimy. Naszym głównym celem jest umożliwienie dzieciom przejścia z roli konsumentów technologii w rolę jej twórców oraz pokazanie narzędzi, które pozwolą im rozwijać się dalej samodzielnie.

Akcja GIRLSbyte kierowana jest do dzieci z małych miejscowości, które mają ograniczony dostęp do nowych technologii. Wolontariuszki chcą pokazać szczególnie dziewczynkom, że nauka informatyki może być świetną zabawą. W Polsce bowiem jedynie 13% studentów informatyki to kobiety.

Nauka programowania to w rzeczywistości długa lista korzyści dla dziecka. Młody człowiek nie tylko poznaje nowe technologie, ale również zaczyna je rozumieć i wykorzystywać do własnych potrzeb. To jednak tylko część zalet.

Zainspirowane wolontariatem, programem IT for SHE oraz dzięki platformie Zwolnieni z Teorii, która udostępnia szereg narzędzi do zarządzania projektem stworzyły akcję mającą na celu szerzenie konceptu STEAM wśród dzieci I młodzieży.

Więcej informacji o dziewczynach znaleźć można na https://www.facebook.com/GIRLSbyteIT/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o