Grudniowy Festiwal Nauki dla małych i dużych

W dniach 9-11 grudnia 2015 roku na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się Festiwal Nauki. Głównym organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Każdy z uczniów począwszy od szkoły podstawowej, a skończywszy na ponadgimnazjalnej  znajdzie coś dla siebie.

W pierwszym dniu festiwalu organizatorzy zapraszają szkoły podstawowe, w kolejnym szkoły gimnazjalne i w ostatnim dniu szkoły ponadgimnazjalne. Festiwal Nauki ma na celu promocję nauk, głównie ścisłych.

Festiwal w każdym dniu będzie się odbywał według następującego harmonogramu:

Panel wykładowy w godzinach 9.00 -13.00 (prelekcje, zgłoszenia grup uczniów dokonują szkoły – ograniczona liczba miejsc do 400),
Panel naukowy w godzinach 12.00 – 16.00 (stanowiska naukowe, zgłoszenia grup uczniów dokonują szkoły),
Panel warsztatowy w godzinach 18.00-20.00 (laboratoria i warsztaty dla osób indywidualnych, zgłoszenia dzieci na wybrany temat warsztatów dokonują rodzice).

Zarejestrować się można pod adresem www.dolina-wiedzy.pl/festiwal i przesłanie skanu formularza na adres mailowy festiwalnauki@dolina-wiedzy.pl oraz wersji papierowej na adres Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” (ul. Akademicka 8, 35-082 Rzeszów). Ważne! Zgłoszenia na panel wykładowy i panel naukowy przyjmowane są tylko do 15 listopada, natomiast na panel warsztatowy rodzice mogą zgłaszać dzieci do 30 listopada.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich miłośników nauk ścisłych będą zawody robotów minisumo w ostatnim dniu trwania festiwalu. Organizatorem są pomysłodawcy Międzynarodowych Zawodów Robotów ROBO~motion. Warto wspomnieć, że drużyny będą walczyć o nagrody z puli wynoszącej 5 tysięcy złotych! Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Maksymalnie w ekipie może być 5 osób. Regulamin zawodów oraz harmonogram dostępny jest na stronie festiwalu w zakładce zawody robotów. Zgłoszenia na zawody przyjmowane są do 15 listopada.

Festiwalowi patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Rzeszowa, Starosta Powiatu Rzeszowskiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o