IKEA Kraków przekazała maskotki dla chorych dzieci!

W ramach akcji “Zabawa to poważna sprawa” 1500 pluszaków trafiło do Rzeszowskiego Pogotowia Ratunkowego, aby wspierać w chorobie małych pacjentów. Zespół ratownictwa będzie je rozdawał dzieciom. W ten sposób chcę im umilić leczenie i nieprzyjemne zabiegi.

Zbiórka została przeprowadzona na terenie sklepu IKEA po raz piąty. Jednak maskotki we wcześniejszych latach trafiały tylko do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku klienci wykazali się ogromną hojnością i tak jak wcześniej planowano maskotki zostały również ofiarowane Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Będą jeździć w rzeszowskich karetkach i pomagać zapomnieć o stresie małym pacjentom.  Podczas tegorocznej akcji  zebranych zostało 4 tysiące pluszaków a tysiąc pięćset przyjechało do Rzeszowa.

Pluszaki są wsparciem zarówno dla dzieci, jak i ratowników medycznych. Towarzysząc dzieciom w drodze do szpitala ułatwiają nawiązać kontakt z małymi pacjentami. Po zakończeniu leczenia każde z dzieci zabiera maskotkę do domu.

Zbiórka pluszaków została zorganizowana w ramach międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”. Jej celem jest zapewnienie dzieciom warunków do zabawy, uczenia się i rozwoju.  W tym roku całkowity dochód ze sprzedaży maskotek,  z zaprojektowanej przez dzieci kolekcji SAGOSKATT, zostanie przekazany na cele społeczne w Polsce.  Wyłonione w specjalnym programie grantowym lokalne organizacje dostaną od IKEA Foundation w sumie 147 594 złote.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments