Kino Helios zaprasza na Jackie!

Nie spodziewałem się, że Jackie będzie aż tak doskonałą biografią – przenikliwą, przejmującą i w 100 procentach odkrywającą duszę głównej bohaterki. To co zaś na ekranie pokazuje Natalie Portman zasługuje na każdą możliwą aktorską nagrodę.

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.

Jackie w dotychczasowych, licznych, ekranizacjach losów JFK i jego rodu była pobocznym dodatkiem. Mniej lub bardziej istotną, ale zawsze ozdobą. Dopiero „Jackie” pozwala dojrzeć w pełnym stopniu jej dramat. Nie tylko Pierwszej Damy. Nie tylko historycznej i medialnej ikony, jaką zna cały świat. Ten film uwypukla dramat żony obryzganej krwią nie prezydenta, ale męża oraz katastrofę osobistą matki zmuszonej do poinformowania dzieci o śmierci nie prezydenta, ale tatusia.

Kino Helios zaprasza na film już w środę 22 marca o godz. 19.30!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o