Młodzieżowy Strajk Klimatyczny po raz pierwszy w Rzeszowie!

Już w piątek, 24 maja młodzież z całego świata po raz kolejny zawalczy przyszłość swoją i naszej planety – tym razem wydarzeni odbędzie się także w Rzeszowie.

Dla Europy nadchodzi bardzo ważny czas – czas wyborów do Europarlamentu. Niestety, z żadnego ogłoszonego programu nie wynika, że doniesienia naukowców o dramatycznych zmianach klimatu są traktowane na poważnie. Organizatorzy nie chcą dopuścić, aby powtórzyło się to podczas wyborów do polskiego parlamentu.

Dorośli muszą uwzględnić naszą przyszłość w swoich wyborach, propozycjach politycznych oraz podejmowanych działaniach. Dlatego tak ważne jest, byśmy byli jeszcze głośniej, krzycząc: Czas na zmiany!

Organizatorzy zastrzegają, że protest jest apartyjny prosimy nie przynosić logo żadnych partii czy organizacji.

Świat już od dłuższego czasu odczuwa skutki zmian klimatycznych. Niestety, aktywność człowieka ma destrukcyjny wpływ na naszą planetę. Jeśli nie dokonamy przemian na skalę globalną, już nigdy nie zobaczymy Ziemi jaką znamy.

My, polska młodzież, nie spoczniemy, dopóki nie wymusimy na politykach zdecydowanych działań zapobiegających zapaści naszego życia. Dopóki jest nadzieja na zatrzymanie katastrofy, każdy z nas liczy się w tej decydującej walce. Liczymy na was! Razem mamy głos, którego nikt nie będzie w stanie zlekceważyć.

A czas ucieka – dlatego razem z nami, 24 maja wyjdź na ulice swojego miasta i pokaż, że nie godzisz się na los, który nam szykują.

Całość zacznie się pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego dokładnie o godz. 10:00.

Wszystkie postulaty przeciwko zmianom klimatu dostępne są na wydarzeniu: https://facebook.com/events/423562078476481/

Strajkuj zanim zrobi się gorąco!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRzeszowskie KultURalia przeniesione!
Następny artykułMaleo Reggae Rockers tym razem nad Wisłokiem!
Agnieszka Maciuła-Ziomek
Pasjonatka dobrej muzyki, wyjątkowych artystów i domowego zoo. Prywatnie, dba o nasze zdrowie przez dietę, i pewnie dlatego wszyscy pytają jej czy nie minęła się z powołaniem, bo przecież dziennikarstwo to jej drugie imię. Służbowo można ją spotkać także przez Centrum Dietetyczne Algorytm www.CentrumAlgorytm.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o