Muzotygodnik: Pokochaj siebie z muzyką!

Muzyczna terapia duszy – top 5

Czujecie się  przytłoczeni… sobą? Mieliście gorszy dzień? Wasza pewność siebie nie ma się najlepiej? Nie martwcie się –  najpewniej każdy z Nas kiedyś był w tym miejscu. Nowy muzotygodnik to muzyczny plaster na rany zadane przez świat!

 

1. Sara Bareilles – Brave

Wiodący singiel z 4 albumu Sary – “The Blessed Unrest” z 2013 roku. Piosenka została napisana przez samą artystkę oraz Jacka Antonoffa z zespołu Fun. Z ciekawostek: Katy Perry zarzucono nadmierną inspirację “Brave” w utworze “Roar”. A co ma Nam do powiedzenia Sara? “Możesz być niesamowity /możesz przekształcić słowa w broń albo lek”.

2. Christina Aguilera – Beautiful

Singiel Christiny z  płyty “Stripped” wydanej w 2003 roku. Odniósł duży sukces i jest jednym z flagowych utworów wokalistki. Wiadomość na dziś: “jesteś piękna, niezależnie od tego, co mówią/słowa nie potrafią Cię złamać”.

3. Coldplay – Paradise

Drugi singiel z 5 studyjnego albumu zespołu – “Mylo Xyloto”. Wydany we wrześniu 2011 roku.

Wiadomość? “I tak leżąc pod burzliwym niebem powie: /wiem, że słońce musi zajść, aby wzejść”.

4. Marina & the diamonds – I am not a robot

Singiel z debiutanckiego albumu Mariny “The Family Jewels” wydanego w 2010 roku. Przekaz? “Jesteś wrażliwy, jesteś wrażliwy / nie jesteś robotem / jesteś łatwy do pokochania, łatwy do pokochania / ale po prostu jesteś pełen problemów”.

5. Taylor Swift – Shake it off

Pierwszy singiel z wydanego w 2014 roku albumu “1989”. Piosenka, którą niedawno grano wszędzie ma prostą, ale efektywną radę na to jak pokochać siebie: “Bo gracze będą grać, grać, grać, grać, grać / a nienawistnicy będą nienawidzić, nienawidzić, nienawidzić / kochanie, a ja po prostu, oleję, oleję, oleję, oleję, oleję,  / oleję to, oleję to”. Czasami to najlepszy sposób na dobre samopoczucie! Strząśnij z siebie obawy i nie daj się. Warto!

Niech moc będzie z Wami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolskie łaziki w USA – rzeszowianie znów docenieni!
Następny artykułPoznaj swojego DJ’a – GROCYOU
Avatar
Zakręcona na punkcie książek, języków obcych i podróży 19 latka, której najlepsi przyjaciele to muzyka i literatura. Hobby: pisanie, bieganie i poznawanie nowych ludzi. Ulubiony sposób na spędzanie czasu? Spacer, albo wieczór z książką. Marzycielka? Może. Na szczęście nie jedyna!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o