Podgrzewany deptak? Kolejne innowacyjne rozwiązanie w Rzeszowie!

Nie lubicie zimy? Co powiecie na podgrzewany deptak przy ul. 3 Maja? Według Ratusza rozwiązałoby to problem zimowego odśnieżania ulic.

Pomysł pewnie dla niektórych jest co najmniej niepotrzebny. Okazuje się jednak, że w wielu miastach takie deptaki istnieją i sprawdzają się. Stąd pomysł, żeby pojawiły się one również w Rzeszowie. Za odśnieżanie trzeba zapłacić, podgrzewane granitowe płyty roztapiałyby śnieg.

W tym momencie jest wykonywany projekt, z którego zostanie ustalony potrzebny popyt na energię elektryczną. Następnie będą prowadzone rozmowy z zakładem elektrycznym w celu ustalenia szczegółów dostarczenia energii.

Decyzja jeszcze nie została podjęta. Po oszacowaniu kosztów zainstalowania podgrzewanych płyt miasto zdecyduje, co będzie bardziej opłacalne. Czy pozostanie przy tradycyjnym odśnieżaniu czy zdecyduje się na nowoczesne rozwiązanie -roztapianie śniegu za pomocą ciepła.

W tym momencie trwa odnowa deptaka. Jej koszt wyniesie ponad 7 mln. Zakończenie prac jest zaplanowane na przyszłoroczne święto Paniagi – 3 maja. Kolejne zaplanowane do przebudowy deptaki mieszczą się przy ul. Kościuszki i Grunwaldzkiej. Miasto ogłosi przetarg na wykonawcę po zakończeniu prac na ul. 3 Maja.