Res-Vita przy stadionie Resovii w Rzeszowie

W rejonie stadionu CWKS Resovii rozpoczęto przygotowanie terenu pod budowę centrum handlowo-rozrywkowego. Nowy obiekt ma być oddany do użytku już w 2017 roku.

Inwestor kończy już wycinkę drzew, a lada dzień rozpocznie przygotowanie dróg dojazdowych do placu budowy. Końcowe, pełne pozwolenie na budowę będzie miał w ręku w lutym i wczesną wiosną zamierza rozpocząć roboty

– mówi Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovii.

Centrum handlowo-rozrywkowe Res-Vita prywatny inwestor chce budować wspólnie z klubem na działkach między ul. Wyspiańskiego a al. Witosa. Resovia wniosła do przedsięwzięcia działki od strony stadionu i lodowiska, do których nabyła prawo wieczystego użytkowania. Biznesmen ma natomiast sfinansować prace budowlane. Kompleks będzie się rozciągał od obwodnicy, aż po budynek niedokończonego hotelu, który od lat stoi przy samym stadionie w stanie surowym. Teraz zostanie zburzony. Ponieważ budowa centrum oznacza także konieczność wyburzenia lodowiska, którym przez lata zarządzał Rzeszowski.

Ośrodek Sportu i Rekreacji, w umowie z miastem klub i inwestor zadeklarowali, że odbudują ślizgawkę w ramach swojego centrum.

Jedyny dylemat dotyczy w tej chwili tylko rodzaju nawierzchni lodowiska. Inwestor mówił o sztucznym, całorocznym, ale bierze pod uwagę także naturalne. Problem w tym, że działałoby ono wówczas tylko 2-3 miesiące w roku. Tymczasem na lodzie syntetycznym można jeździć przez cały rok. W tej sprawie zasięgniemy jeszcze opinii miasta

– powiedział prezes Bentkowski.

Wokół lodowiska powstanie tor do jazdy na łyżworolkach, a obok także ścianka wspinaczkowa. Część handlową stworzą powierzchnie dla dużych najemców, którymi mają zostać m.in. markety budowlany, elektroniczny i spożywczy. Inwestycja zakłada także budowę pasażu z mniejszymi sklepami oraz hotelu z restauracją. Jedząc obiad będzie można oglądać zawody na stadionie. W CWKS Resovii nie ukrywają, że Res-Vita to dla klubu szansa na lepsze czasy.

W tej chwili regulujemy należności na bieżąco, ale stać nas na grę w III lidze. Mam nadzieję, że przy bogatym inwestorze skorzysta sport. Nowy sponsor to szansa na lepszy poziom naszych sekcji

– dodał prezes Bentkowski.

Sportowcy cieszą się także z szansy, jaką otworzy przed klubem uporządkowanie terenów wokół stadionu. Poza Res-Vitą ma tu powstać także podkarpackie centrum lekkoatletyki, które marszałek województwa wpisał na listę kontraktu terytorialnego. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej chce budować nowoczesny stadion z bieżniami i zapleczem dla lekkoatletów. – Marszałek kilkakrotnie zapowiadał, że to bardzo ważna inwestycja dla regionu. Jesteśmy jedynym województwem, które nie ma takiego ośrodka – mówi prezes Bentkowski.

Jeśli nie będzie problemów, budowa Res-Vity potrwa do dwóch lat. Centrum lekkoatletyczne jest natomiast planowane do realizacji w trakcie unijnego rozdania pieniędzy na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o