Robot kontra robot, czyli zawody ROBO~motion w Rzeszowie!

IV Międzynarodowe Zawody Robotów ROBO~motion odbędą się już 23 kwietnia na terenie Politechniki Rzeszowskiej. To jedyna taka okazja w roku, żeby zobaczyć w akcji wspaniałe roboty skonstruowane przez zawodników z całej Polski!

To już czwarta edycja konkursu ROBO~motion na Podkarpaciu! Międzynarodowe Zawody Robotów odbywają się w 12 różnych konkurencjach. W każdej z nich urządzenie musi spełniać określone w regulaminie wymogi. Warunkiem koniecznym do udziału w zawodach jest samodzielne opracowanie urządzenia – od pomysłu, przez konstrukcję, aż do wkręcenia ostatniej śrubki. Wyjątkiem jest jedynie konkurencja LEGO Sumo, gdzie roboty budowane są przez uczestników z gotowych elementów.

Głównym założeniem konkursu jest również to, że robot musi być zupełnie autonomiczny. A co to oznacza w praktyce? Urządzenie nie może być w żaden sposób zdalnie sterowane. Wszelki kontakt zawodnika z mechanizmem podczas walk grozi dyskwalifikacją. W ROBO~motion najczęściej udział biorą studenci, którzy rozwijają swoje umiejętności w akademickich kołach naukowych. Sporą grupę zawodników stawią także uczniowie szkół średnich i absolwenci uczelni wyższych z całej Polski (i nie tylko).

Podczas trwania wydarzenia znajdzie się sporo atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla dzieci w godzinach od 9 do 16 zostaną zorganizowane warsztaty i pokazy oraz konkursy związane z robotyką.

Chcesz zobaczyć na własne oczy walki robotów sumo? Podziwiać najszybsze przejazdy robotów wyścigowych? A może zadziwi Cię widok robota, który szuka właściwej drogi w labiryncie?

Poprzednia edycja zawodów ROBO~motion zajęła I miejsce na najlepiej zorganizowane zawody robotów w Polsce. A jak wyglądała? Zobaczcie sami!

Uczestnictwo w IV Międzynarodowych Zawodach Robotów jest bezpłatne, zarówno dla uczestników, jak i dla widzów. Zapraszamy 23 kwietnia (sobota) na Politechnikę Rzeszowską!