„Song to Song” to współczesny romans rozgrywający się w fascynującym świecie muzycznej bohemy. BV i Faye są szaleńczo zakochanymi w sobie marzycielami. Oprócz miłości, łączy ich pragnienie zaistnienia w show biznesie.
Choć drzwi do kariery może otworzyć im muzyczny magnat Cook, intencje cynicznego biznesmena nie są do końca jasne. Sprawy skomplikują się, gdy do miłosnego trójkąta dołączy jego nowa muza.
Film jest o miłości, karierze i obsesjach przyprawionych atrakcyjną dla widza atmosferą showbiznesową. Do tego obsada marzeń: BV – Ryan Gosling („La La Land”), Faye – Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”), Cook – Michael Fassbender („Obcy: Przymierze”), Rhonda – Natalie Portman („Bliżej”, „Czarny łabędź”). Jest jeszcze Cate Blanchett („Blue Jasmine”) i Berenice Marlohe (dziewczyna Bonda w „Skyfall”). Do tego cała plejada postaci ze świata muzycznego. Jest więc wszystko co, jak można się spodziewać, musi procentować.