Trwa kampania rekrutacyjna dla studenckich liderów projektu HELPERS GENERATION

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, 13. odsłona projektu studenckiego Fundacji DKMS. HELPERS’ GENERATION to studencka społeczność z całej Polski zjednoczona wokół idei dawstwa szpiku i misji pomocy chorym na nowotwory krwi.

Jeśli w tym roku chcesz przyłączyć się do grona studenckich liderów i zainicjować akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na swojej uczelni to nie zwlekaj! Rekrutacja trwa do 24 października.

We wszystkich poprzednich edycjach na 1 325 akcjach zorganizowanych na uczelniach w całej Polsce zarejestrowało się 130 805 potencjalnych dawców szpiku. Jest to ogromne osiągnięcie, tym bardziej, że nawet pandemia nie zdołała powstrzymać studenckich działań. A co jest największym sukcesem całego projektu? Fakt, że już 1 042 zarejestrowane przez „HELPERSÓW” osoby podarowały cząstkę siebie Pacjentom chorym na nowotwory krwi, dając im tym samym drugą szansę na życie.

Studenci znów pomagają ratować ludzkie życia! W ostatniej edycji w projekcie wzięły udział 52 uczelnie wyższe, z których wyłoniło się 91 liderów.  „Liczymy, że w tej odsłonie chętnych będzie jeszcze więcej.  Niektórzy kilkukrotnie brali już udział w projekcie organizując akcje na swoich uczelniach, co świadczy o tym, że działanie z na rzecz chorych na nowotwory krwi angażuje bez reszty” – mówi Alicja Cichońska, koordynatorka projektu. O tym, że udział w HELPERS’ GENERATION jest czymś wyjątkowym przekonuje również Karolina Tatomir, która była studencką liderką w 12 edycji: Działam też aktywnie w innych organizacjach, które są ściśle związane z moim kierunkiem i hobby, jednak wiedziałam, że znajdę czas również na HELPERS’ GENERATION, ponieważ trudno o inny projekt, który dawałby takie poczucie spełnienia.

 

Prosta droga do zastania liderem

Żeby dołączyć do grona studenckich liderów wystarczy wejść na stronę poświęconą projektowi: https://www.dkms.pl/uczelnia-wyzsza, wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i czekać na kontakt ze strony koordynatora Fundacji DKMS. Dla zrekrutowanych liderów odbędzie się dedykowane szkolenie, na którym zyskają niezbędną wiedzę na temat dawstwa szpiku, ale także z prowadzenia skutecznych działań promocyjnych i komunikacyjnych by z sukcesem przeprowadzić akcje na swoich uczelniach.

HELPERS GENERATIONS’ to nie tylko okazja do pomagania

Udział w projekcie oprócz pomocy chorym na nowotwory krwi niesie ze sobą wiele dodatkowych wartości. Studencki lider nabywa i rozwija konkretne umiejętności, które są cenione przez przyszłych pracodawców takie jak: koordynacja projektu, organizacja i promocja wydarzenia, umiejętność współpracy i zarządzania zespołem wolontariuszy. Po zakończeniu projektu każdy studencki lider otrzymuje referencje, które potwierdzają jego umiejętności Uczestnictwo daje także możliwość zawarcia nowych, ciekawych znajomości: „Na pewno łączy Nas cel, którym jest życie drugiego człowieka, a to, że każdy ma inne zainteresowania to nie jest istotne. Dzięki temu możemy się bardziej ze sobą poznać i zaprzyjaźnić. – mówi Karol Nowakowski student KULu, lider HELPERS’ GENERATION.

Pomimo, że to 13 edycja projektu HELPERS’ GENERATION to na pewno nie będzie pechowa. Po raz pierwszy najlepsi liderzy projektu będą mieli możliwość wygrania szkolenia w EY Academy of Business oraz już po raz kolejny powalczyć o 6- tygodniowy, płatny staż w Fundacji DKMS.

Podejmij wyzwanie! Dołącz do projektu i przekonaj się jak wiele możemy razem zdziałać.

Więcej informacji o Fundacji DKMS: www.dkms.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o