XII Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach już w listopadzie!

W dniach 7 – 11 listopada 2019 roku w nowym miejscu, bo w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina rozegrane zostaną XII Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach, które wyłonią Mistrzów Rzeszowa w kategorii Seniorów, Juniorów i do lat dziesięciu. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe.

XII Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach organizowane są przez Dyrektora Turnieju Romana Wąsika – Sędziego Głównego Mistrzostw przy współpracy z Rzeszowskim Domem Kultury, Rzeszowskim Klubem Szachowym oraz Przedsiębiorstwem Turystycznym Wagabunda. Turniejowi przyświeca Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Rzeszowa, Polskiego Związku Szachowego oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach turniejowych: Grupa A – szachiści z rankingiem 1700 i wyższym, Grupa B – Juniorzy i Juniorki (2008-2005) oraz Seniorzy z rankingiem FIDE i Polskim do 1699, Grupa C – Juniorzy i Juniorki (2009 i młodsi). Turniej, który odbywa się z udziałem uczestników najwyższej grupy będzie klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.

Organizatorzy wręczą puchary zdobywcom trzech pierwszych miejsc w każdej grupie oraz dodatkowo dla Mistrzyń Rzeszowa w kategorii Kobiet i dziewczynek do lat dziesięciu. Nagrody finansowe przyznane zostaną dla zwycięzców Grupy A oraz dla najwyżej sklasyfikowanej Kobiety i Juniora. Nagrody rzeczowe otrzymają natomiast najlepsi gracze Grupy B oraz wszyscy uczestnicy startujący w najmłodszej Grupie C.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 7 – 11 listopada 2019 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154 w Rzeszowie. Uroczystość otwarcia mistrzostw odbędzie się w piątek 8 listopada 2019 roku o godzinie 16:30, natomiast oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi w poniedziałek 11 listopada 2019 roku o godzinie 16:30. Regulamin zawierający szczegóły dotyczące udziału dostępny jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments