XIV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon

W dniach 5 – 6 marca 2019 r.  w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbędą się XIV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon oraz XI Europejskie Tarki Pracy do zwiedzenia których zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli.

Wydarzenie będzie można zwiedzać w godzinach: wtorek (5 marca – 6 marca ): 9.00-14.00. WSTĘP  NA TARGI JEST BEZPŁATNY.

W Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie blisko 100 Wystawców, będą to publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Anglii, Danii,  Holandii), szkoły policealne, doradcy zawodowi. W dniach 5 – 6 marca 2019 r. równolegle odbędą się XI Europejskie Targi Pracy WorkExpo współorganizowane z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.  Połączenie tych dwóch wydarzeń stwarza doskonałą okazję do zaprezentowania ofert pracy grupie uczniów z całego województwa podkarpackiego, którzy po ukończeniu szkoły będą zamierzali podjąć prace lub zastanawiają się nad swoją ścieżką kariery zawodowej.

Na Targach pojawią się oferty pracy m.in. z branży przemysłowej, motoryzacyjnej, informatycznej, logistycznej itp.  Oprócz bezpośredniego kontaktu z pracodawcami zwiedzający mają również okazję uczestniczyć w warsztatach, treningach czy konsultacjach z zakresu rynku pracy oraz sposobów poszukiwania zatrudnienia.

ATRAKCJE I IMPREZY TOWARZYSZĄCE TARGOM EDUSALON:

PORADY PSYCHOLOGÓW

Przy realizacji imprezy współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Rzeszowie. Doradcy tej placówki pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu. Osoby chętne do skorzystania z pomocy doradców zapraszamy do odwiedzenia stoiska Poradni na targach.

KIERMASZ „STARYCH” KSIĄŻEK

W ramach XIV Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów i dorosłych. Na Czytelników będą czekały: poradniki, opracowania literackie, biografie, a także literatura piękna. Zainteresowani odnajdą książki i podręczniki, którymi będą mogli uzupełnić własne księgozbiory. W tym roku na kiermasz przeznaczono 3000 egzemplarzy.

ZMIANY W SZKOLNICTWIE ZAWODOWYM

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli, doradców zawodowych, pracodawców, przedstawicieli organów prowadzących, uczniów i rodziców do zapoznania się ze zmianami w szkolnictwie zawodowym w trakcie prezentacji w dniu 6 marca, godz. 10:00-11:00. Informacje i materiały na temat zmian będzie można pozyskać także w specjalnie zorganizowanym punkcie informacyjnym Kuratorium i Instytutu Badań Edukacyjnych.

„LEKCJE INNE NIŻ ZWYKLE” – WARSZTATY DLA UCZNIÓW:

Godz. 5 marca 2019 r. (wtorek)
9:20-

10:00

Lekcja pedagogiki: aplikacje mobilne – jak dobrze znasz swój smartfon. (Uniwersytet Rzeszowski)
10:10-10:50 Dopasuj swoje kompetencje do rynku pracy (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie)
10:55-11:35 Lekcja współczesnej kryminalistyki: czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw.

(WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa)

11:40-   12:25 Lekcja elektrotechniki: nowoczesna edukacja – LEGO i VR w codziennej nauce. (Politechnika Rzeszowska)  
12:30- 13:00 Studia w Anglii – kluczem do kariery!

(Connect UK Study)

Godz. 6 marca 2019 r. (środa)
9:15-

9:55

Lekcja fizyki: dlaczego świat jest kolorowy?

(Politechnika Rzeszowska)

10:00-11:00 Studia w Anglii – czy naprawdę warto? Spotkanie z Absolwentem studiów w Polsce i UK

 

11:05-11:45 Lekcja współczesnej kryminalistyki: czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw.

(WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa)

11:55-12:35 Lekcja ekonomii: nieracjonalny konsument.

(Uniwersytet Rzeszowski)

 

Pełna oferta targów dostępna na stronie www.edukacja.targirzeszowskie.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o