Wojenny “Azyl” wśród zwierząt? Film na faktach w Kinie Konesera

Kolejna produkcja opowiadająca o ciężkich czasach wojny. Tym razem główni bohaterowie wykorzystują do ochrony bezbronnych ludzi swoje… zoo. Azyl do zobaczenia w Kinie Helios!

Poruszająca filmowa opowieść z czasów II wojny światowej oparta na faktach. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas wojny dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich.

Cały film obserwujemy z punktu widzenia głównej bohaterki – w tej roli Jessica Chastain – silnej, niezależnej kobiety z kilkoma słabościami. Polacy w filmie ukazani są jako osoby bohaterskie i dobre. Państwo podziemne pomaga pozbawianym praw żydom. Czy można to nazwać przełomem w hollywoodzkich produkcjach? Być może. Warto przekonać się na własne oczy.

Kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 zaprasza na film w cyklu Kina Konesera. “Azyl” w środę 24.05. o godz. 19:15.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o