Neringa Siaudikyte zwyciężczynią Rzeszów Carpathia Festival 2018 [FOTO]

Please try entering https://graph.facebook.com/944079249133991/photos?fields=source,link,name,images,album&limit=1000 into your URL bar and seeing if the page loads.

Wczorajszy wieczór na Rzeszowskim Rynku okazał się bardzo łaskawy dla reprezentantki Litwy – Neringi Siaudikyte, to ona zdobyła Grand Prix XIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2018.

Do tegorocznej edycji festiwalu nadesłano ponad 200 zgłoszeń, z czego wyłoniono 17 artystów, którzy zaprezentowali się na scenie Rzeszów Carpathia Festival. Do ścisłego finału przeszło 8 artystów, a jury wyłoniło samych najlepszych.

Grand Prix XIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2018 i nagrodę w wysokości 15.000 zł otrzymała Neringa Siaudikyte z Litwy za piosenkę “All over again“, do której tekst i muzykę skomponował Andrew Furze. Kryształowy kamerton, czyli nagrodę przyznaną przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR otrzymał reprezentant Polski – Jakub Jonkisz za piosenkę “Zapamiętaj“. Nagrodę za największą osobowość sceniczną w wysokości 2.000 zł, ufundowaną przez Fundację im. Krzysztofa Dzikowskiego oraz nagrodę 2.000 zł ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS za I miejsce otrzymał Martin Harich ze Słowacji za utwór “Under the lamps”. 1.500 zł ufundowane przez ZAiKS za II miejsce otrzymał Szymon Pejski za “Walizki”. Trzecie miejsce i 1.000 zł przypadło Słowackiej grupie Jungle Label za utwór – “All right”. Tytuł najlepszego instrumentalisty przypadł Sekcji dętej zespołu Jungle Label, za najlepszą kompozycję został nagrodzony Szymon Pejski i Waldemar Dąże, a wyróżnienia przypadły: Kate Miracle (Ukraina) “Okean”, Jędrzej Skiba (Polska)“Guide me home” oraz Jan Vytásek (Czechy) – “How would it be”.

Po oficjalnym wręczeniu nagród na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Kamil Bednarek z zespołem.

Już za rok odbędzie się 15 jubileuszowa edycja Rzeszów Carpathia Festival. Zgodnie z zapewnieniem prowadzących koncert, pomysłodawca i organizator festiwalu – Anna Czenczek, obiecała przygotować coś specjalnego i możliwe, że całe wydarzenie potrwa dłużej niż dotychczasowe festiwale.

Zdjęcia: Bartłomiej Ziomek
Facebook API came back with a faulty result. You may be accessing an album you do not have permissions to access.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments