Rzeszów Smart City, sprawdź, co może się zmienić!

Dostajesz jedną szansę – możesz zmienić coś w swoim mieście, co posłuży zarówno Tobie, jak i innym mieszkańcom. Co zmieniłbyś w Rzeszowie? Czego brakuje Ci do stwierdzenia, że Rzeszów to miasto przyszłości?  Pewien plan (a nawet nie jeden!)  już powstał, pytanie, czy zechcesz go wesprzeć?

Rzeszów SMART CITY

BIEGAJ WYGODNIEJ
Projekt w jednym z trzech etapów przewiduje przedłużenie ścieżki biegowej. Łącznie ścieżka dla biegaczy rozciągać się będzie wzdłuż Wisłoka przez niespełna kilometr. Wygodnie, przyjemnie, spokojnie i bez przeszkód!

POWRÓT DO ŻYCIA

Kolejnym założeniem jest tym razem projekt powstały z myślą o najmłodszych. W planach jest przywrócenie życia okrągłej fontannie na bulwarach, gdzie pojawiłyby się instalacje wodne o charakterze edukacyjnym!
Edu-park wodny to połączenie rozrywki i zabawy z nauką i rozwojem dzieci, które będą mogły zagłębiać swoją wiedzę i poznawać mechanizmy fizyki czy chemii.

SMARTwisłok

A na koniec… najlepsze! Pomysłodawcy projektu stawiają na naturę! Plan opiera się na wyposażeniu bulwarów w SMART urządzenia, które będą zachęcać oraz ułatwiać życie spacerującym! Smart ławki, smart sofy, hamaki, ławki ze stolikiem do czytania, wyposażenie w panele fotowoltaniczne, gniazda do ładowania sprzętów oraz czuwająca nad wszystkim aplikacja, która poinformuje, kiedy i gdzie w Rzeszowie odbędzie się coś godnego uwagi.

Ponadto przewidziane są 2/3 punkty, w których będziemy mogli naprawić rower czy uzupełnić bidon.
Całość zostanie dopięta w momencie, kiedy uda się stworzyć miejską sieć WI-FI sięgającą aż po bulwary.

Plan jest naprawdę ambitny i, przede wszystkim, bardzo atrakcyjny dla mieszkańców Rzeszowa. Stety/niestety powstało wiele pomysłów, które warto przeanalizować, by mając coś do powiedzenia, wybrać najrozsądniejszą opcję za pomocą głosowania na stronie: www.bo.erzeszow.pl/

Wszystkie propozycje, dostępne są do wglądu tutaj!

Rzeszowski Budżet Obywatelski – wybierajmy, wspierajmy, głosujmy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o