74. Tour de Pologne już wystartował!

74. Tour de Pologne wystartował w sobotę z  Rynku Głównego w Krakowie. W ciągu siedmiu dni kolarze przejadą 1132 km. Piąty etap zakończy się metą w Rzeszowie!

Pierwszy etap liczący 130 km rozpoczął się i zakończył w Krakowie. W kolejnym dniu – jedynym etapie sprinterskim – sportowcy będą mieli do pokonania 142 km. Start w Tarnowskich Górach, finisz przy katowickim Spodku. Trzeci dzień upłynie im na trasie Jaworzno – Szczyrk. Następny, czwarty etap będzie najdłuższym. Tutaj kolarze będą musieli pokonać ponad 200 km z Zawiercia do Zabrza. W piątym dniu (tj. 2 sierpnia) wystartują sprzed siedziby firmy Olimp Laboratories w Nagawczynie, a peleton będzie finiszował w stolicy Podkarpacia. Kolejny etap (199 km) ruszy spod Kopalni Soli w Wieliczce, a zakończy się w Zakopanym. Ostatni dzień zdecyduje o końcowej kwalifikacji. Wystartuje z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej. Kolarze zmierzą się tutaj w dwóch rundach po 66 km.

W 74. Tour de Pologne wystartuje 22 drużyny liczące po 7 zawodników. Zobaczymy 18 najlepszych zawodowych ekip świata z grona UCI World Teams i cztery z dzikimi kartami. Tutaj będziemy kibicować Reprezentacji Polski oraz CCC Sprandi Polkowice.

Warto wspomnieć o imprezach towarzyszących Tour de Pologne – dla kolarzy amatorów, oraz dla dzieci i młodzieży. W Bukowinie Tatrzańskiej wystartuje ósmy Tour de Pologne Amatorów liczący 58 km. Po raz dziesiąty odbędzie się Nutella Mini Tour de Pologne (w Krakowie, Katowicach, Szczyrku, Zabrzu, Rzeszowie i Zakopanem), w których zobaczymy najmłodszych miłośników kolarstwa. Starsi wezmą udział w Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNo i gitara!
Następny artykułRzeszów wreszcie z jednym biletem!
Mama, żona, miłośniczka filologii polskiej:)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o