KultURalia 2018 – tak to wyglądało!

KultURalia 2018 po ponad dwóch tygodniach wydarzeń i koncertów przechodzą do historii! Mamy dla Was krótkie podsumowanie tego czasu.

Wszystko zaczęło się 15 maja oficjalnym rozpoczęciem KultURaliów i Nocą Planszówek, czyli powrotem do czasów dzieciństwa. Sto planszówek do wyboru, konkursy z nagrodami i przede wszystkim integracja z ludźmi, którzy także pamiętają najlepsze czasu gier bez komputerów.

Była także Noc Filmów z Oscarowymi hitami wybranymi przez widzów i zawody kajakowe dwójek w czasie Hydroaktywnych, ale także biegi i siatkówka. KultURalia jednak nie tylko bawią, ale także uczą np. podczas wydarzenie Oczyma Niewidomych, czyli pokazanie i uświadomienie w jaki sposób osoby pozbawione wzroku radzą sobie z różnymi czynnościami i sytuacjami, w których znajdują się na co dzień.

Odbył się także finał konkursu Student Ma Talent, o którym pisaliśmy dla Was już wcześniej. Link tutaj. Po raz kolejny odbyły się także ImproLibacje, czyli improwizacje sceniczne prowadzone przez najlepsze grupy z różnych części Polski.

Jednym z ważniejszych elementów corocznych KultURaliów jest wydarzenie Gotuj z Dietetykiem. Uniwersytet Rzeszowski wykorzystuje z tym celu nie tylko nowocześnie wyposażone pomieszczenia, ale także rozwija zdolności swoich studentów.

Po tych wydarzeniach, przyszedł czas na pierwszy z kilku kulminacyjnych momentów, czyli Barwny Korowód. Studenci w radosnych nastrojach przeszli spod Kampusu Rejtana na Rzeszowski Rynek. Ciągle zapraszamy Was do konkursu. Szczegóły na naszym FB.

Całość zwieńczyły oczywiście… koncerty. Większość z nich się odbyła, zdarzył się też koncert odwołany, jednak pogoda dopisała – to też spory sukces!

A Wy, jak się bawiliście? Niech odpowiedzią będzie Wasze uczestnictwo w KultURaliach w przyszłym roku!

Po tak intensywnych dniach często budzimy się jednak bez dokumentów, portfela czy ulubionego zegarka. Albo wręcz przeciwnie – we własnym mieszkaniu znajdujemy coś, co niekoniecznie należy do nas. Bądźmy wyrozumiali – na tych szukających i znajdujących czeka Biuro Rzeczy Znalezionych w budynku Wydziału Wychowania Fizycznego (wejście naprzeciw Klubu Pod Palmą).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o