Amerykańska sielanka w kinie Helios!

Trainspotting, Gwiezdne wojny, Helikopter w ogniu czy nawet Moulin Rouge. Gdziekolwiek McGregor się nie pojawi, lśni na tle innych aktorów lub chociaż nie ustępuje im swoim wysokim poziomem. Jak wielu dobrych aktorów, McGregor postanowił stanąć za kamerą i na swój sposób opowiedzieć jakąś historię na dużym ekranie kina Helios.

Nathan Zuckerman (David Strathairn) wraca po latach w rodzinne strony, by wziąć udział w zlocie zorganizowanym z okazji 40-lecia swojej klasy. Plącząc się bez celu wśród starych znajomych, wpada na Jerry’ego Levova, brata chluby miasteczka i okolic – Swede’a (Ewan McGregor). W swoich młodych latach Swede był bohaterem wojennym, świetnym sportowcem i synem właściciela fabryki rękawiczek. Jednym słowem – skazanym na sukces koleżką, w którego wszyscy patrzyli, jak na słońce. Szokiem dla Nathana jest wiadomość o śmierci Suede’a – pogrzeb ma się odbyć kolejnego dnia. Jerry z kolei jest zszokowany tym, że stary kolega nie zna okoliczności śmierci Suede’a.

Zaciekawiony Nathan namawia go do opowieści i przenoszą się hen do lat 60. ubiegłego wieku. Suede, zgodnie z oczekiwaniami, odniósł ogromny sukces i przejął fabrykę po swoim ojcu. Do tego ożenił się z miejscową królową piękności (Jennifer Connelly), z którą mają śliczną, choć jąkającą się córkę Merry (Dakota Fanning). Merry dorasta i coraz częściej nie zgadza się z polityką swojego kraju, zaangażowaniem w wojnę w Wietnamie i słodkim życiem amerykańskich elit, upasionych na prospericie sielankowych powojennych lat 50. W dziewczynie rośnie bunt, który szuka ujścia. Pewnego dnia w rodzinnym miasteczku państwa Levov wysadzony w powietrze zostaje budynek poczty, w którym ginie jej właściciel. Do posiadłości Levovów wkracza FBI i oznajmia, że główną podejrzaną o dokonanie zamachu jest Merry.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu:

Zapewne wielu z Was będzie też się zastanawiać skąd zna ten “kawałek”. Tutaj odpowiedź: www.youtube.com.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o