Festiwal podróżniczy 7 Kultur Świata już w ten weekend!

W nadchodzący weekend (18-20.03) w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się Festiwal 7 Kultur Świata. Będzie wspólne budowanie kajaka, pokazy tańców, degustacje oraz wiele innych atrakcji. A wszystko to w towarzystwie najbardziej znanych i cenionych podróżników.

Jest to druga edycja Festiwalu. W tym roku pojawi się wiele znakomitych osobistości. Jedną z nich będzie Aleksander Doba – człowiek, który jako pierwszy w historii przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Wraz z nim uczestnicy Festiwalu wybudują wspólnie kajak.

W pierwszym dniu prelekcję „Ze mną przez świat” wygłosi Elżbieta Dzikowska. Zrealizowała ona ponad 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów i prowadziła popularny program „Pieprz i Wanilia”.

W drugim dniu będzie okazja, aby dowiedzieć się więcej o wyspach greckich. Opowie o nich fascynat greckiej kultury Piotr Rutkowski. Na co dzień przewodnik w Grecji, Albanii oraz krajach Bliskiego Wschodu.

W trzecim dniu o tradycjach Wielkanocnych opowie Paweł Pabian. Podróżnik, który zdobył szczyt Mont Blanc. Biega również w ultra maratonach górskich o dystansach powyżej 100 km.

Będzie wiele pokazów tańca z całego świata m.in. tańców afrykańskich i greckich. Zespołem, który zaprezentuje polskie tańce będzie popularny Zespół Pieśni i Tańca Karpaty. Zespół, który ma na koncie wiele nagród i wyróżnień na festiwalach tanecznych. Nie zabraknie również degustacji produktów regionalnych z Podkarpacia oraz całego świata. Dzięki czemu uczestnicy będą mieli okazję poznać smaki z różnych części globu.

Festiwal to kontynuacja Rzeszowskich Spotkań Podróżniczych, które przyciągały wiele osób interesujących się podróżami i nie tylko. Jest to okazja do zapoznania się z kulturą siedmiu krajów świata.

Bilety w cenie od 25 zł można zamówić na oficjalnej stronie Festiwalu i odebrać osobiście w Biurze Festiwalowym w WDK w Rzeszowie lub zakupić na miejscu bez wcześniejszej rezerwacji.

Serdecznie Was zapraszamy.

Dokładny program Festiwalu.