Koncert Piwnicy Pod Baranami – misję czas zacząć!

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze nieco ponad dwa miesiące, ale już za chwilę ten wyjątkowy klimat wyczujemy dosłownie wszędzie! O taki świąteczny nastrój zadba w tym roku także Piwnica pod Baranami. Cel jest prosty – nieść Kolędy i Pastorałki w koncercie dla Miasta i Świata!

Okres świąteczny ma dla artystów Piwnicy Pod Baranami dodatkowo szczególny wymiar. Święta w tym wyjątkowym miejscu oznaczają przyjaźń, a przyjaźń jest tym, co trzyma artystów razem od ponad 60 lat. Ludzie przychodzili i odchodzili z Piwnicy, jednak zawsze witani byli zgodnie ze świąteczną tradycją.

“Święta są konieczne, one muszą być!”

Mieczysław Święcicki, współzałożyciel Piwnicy Pod Baranami, przekonuje, że tym artystom od wielu lat  towarzyszą świąteczne tradycje. Co roku piszą oni własne pastorałki, kolędy, poszerzające wspaniały bożonarodzeniowy program, z którym Piwnica od lat jeździ po teatrach całej Polski.

Tradycja Świąt musi być kultywowana, a Mieczysław Święcicki mówi wprost:

Ja bez Świąt nie mogę żyć. Święta, a w szczególności Święta Bożego Narodzenia są świętami rodzinnymi, Świętem Narodowym. Mogą się zmieniać systemy, opcje, partie, ale Święta Bożego Narodzenia będą są i zostaną po wiek wieków, amen.

Dlatego właśnie już teraz zapraszamy wszystkich Was na wyjątkowy koncert Piwnicy Pod Baranami: Kolędy i Pastorałki „Dla Miasta i Świata”, który odbędzie się 15 grudnia w Filharmonii Podkarpackiej.