Muzeum Dobranocek wirtualnie! Czy to taka sama frajda?

Dzięki Google Maps można już obejrzeć wnętrza rzeszowskiego Muzeum Dobranocek. Nasuwa się pytanie, czy wirtualny spacer będzie taki sam, jak osobiste zwiedzanie muzeum?

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie oficjalnie zostało otwarte 22 marca 2009 roku. Początkowo mieściło się w małym lokalu przy ul. Słowackiego 8, po dwóch latach cała ekspozycję przeniesiono do obecnej placówki przy ul. Mickiewicza 13, dzięki czemu powiększono kolekcję dobranockowych postaci.

Kto ze starszej młodzieży i osób dorosłych nie pamięta Misia Uszatka, Przygód Misia Coralgola, Pingwina Pik-Pok, Plastusiowego Pamiętnika i wielu innych bajek, na których wychowała się cała Polska, zasiadając codziennie po godzinie 19:00 przed telewizorem.

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie utworzono z myślą o dzieciach i dorosłych. Główną jego zaletą, za sprawą charakteru ekspozycji, jest łączenie pokoleń.

– możemy przeczytać na oficjalnej stronie muzeum.

Zatem, czy wirtualny spacer po Muzeum Dobranocek sprawi Nam taką samą radość z poznawania historii starych, dobrych bajek, jak prawdziwa, fizyczna obecność w muzeum?

Wirtualny spacer po Muzeum Dobranocek w Rzeszowie możecie obejrzeć tutaj:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o