Nowy rok i nowe Aktualności w TVP Rzeszów

Od 1 stycznia 2017 na ekranach telewizorów widzów TVP Rzeszów, zagoszczą zupełnie nowe Aktualności w zmienionej oprawie i nowym studiu.

Nowocześnie urządzone studio czy zupełnie inna czołówka to tylko niektóre zapowiedziane przez TVP zmiany znanego i cenionego wśród widzów programu Aktualności. Zmiany dotyczą także programu sportowego oraz prognozy pogody.

Nad nową wizualizacją „Aktualności” pracowaliśmy od dłuższego czasu. Po wielkim sukcesie naszego programu, którym była główna nagroda Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej 2016,  doszliśmy do wniosku, że zasługuje on na lepszą i nowocześniejszą oprawę. Tworząc nowy wizerunek współpracowaliśmy ze specjalistami, którzy pomogli nam połączyć nowoczesność z funkcjonalnością. Mamy nadzieję, że nowa scenografia i grafika szybko zyska aprobatę widzów i stanie się wizytówką stacji

– dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Rzeszów, Józef Matusz.

Ściana monitorów oraz nowoczesna grafika zamiast znanego rzutu na centrum Rzeszowa za plecami prezentera to znaczące zmiany wizualne. Zmiany dotyczą także interwencyjnego bloku zgłoszeń mieszkańców miasta – tego typu wzmianek zobaczymy dwa razy więcej.

Od ponad 20 lat Aktualności w TVP Rzeszów cieszą się sporą oglądalnością widzów, dzięki czemu w 2016 roku otrzymał Grand Prix w kategorii „Najlepszy program informacyjny” podczas odbywającego się w Łodzi  23. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej.