Odblokuj się – odblokuj swoje myślenie!

Odblokuj się – odblokuj swoje myślenie! Tak brzmi hasło kampanii społecznej, rozpoczętej przez rzeszowskie pogotowie. Co jest najważniejsze w sytuacji poszkodowanego? Czas. Niestety, często przez nas może im tego zabraknąć.

W spocie nagranym przez rzeszowskich ratowników pokazana jest sytuacja, w której żaden walczący o życie człowiek znaleźć się nie powinien. Małe, osiedlowe uliczki. Samochody tak zaparkowane, że często utrudniają przejazd osobówką. Pogotowie na pewno nie ma łatwiej. Byle jak pozostawiony samochód, zablokowana uliczka – “bo akurat nie było miejsca i wyjdę do sklepu tylko na 5 minut”. Te 5 minut dla kogoś, kto właśnie walczy o życie może być decydujące.

Czas rozpoczęcia reanimacji dla osób nieprzytomnych, co przecież każdy powinien wiedzieć, jest kluczowy. Sprzęt medyczny będący na wyposażeniu karetki, waży niekiedy kilkadziesiąt kilogramów. W sytuacjach, gdy zablokowany jest przejazd trzeba go nosić na duże odległości – a czas ucieka.

Oby nigdy tego czasu, człowiekowi będącemu w sytuacji zagrożenia życia, nie zabrakło przez Twój bezmyślnie zaparkowany samochód. Odblokuj się – odblokuj swoje myślenie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments