“Powrót” fontanny multimedialnej w Rzeszowie!

Już 24 kwietnia wystartuje pierwszy w tym roku pokaz fontanny multimedialnej. Pierwszy pokaz specjalny zaplanowano na 29 kwietnia. Fontanna od początku istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem.

Otwarta w 2013 roku, zlokalizowana na placu przy al. Lubomirskich, obok zamku. Jest trzecią co do wielkości budowlą tego typu w Polsce. Całość składa się z pięciu niewielkich fontann-kwiatów, jednej fontanny mokrej w kształcie koła z wyciętą ćwiartką oraz najważniejszej, fontanny multimedialnej.

Pokazy są mieszaniną efektów wodnych, świetlnych, laserów, dymu oraz obrazów wyświetlanych na ekranie wodnym. Oczywiście, efekty wizualne są zsynchronizowane z dźwiękiem i muzyką. Rzeszowska fontanna multimedialna jest obecnie jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie instalacji w Polsce, a nawet w Europie.
Przed fontanną znajduje się amfiteatr na 300 miejsc zbudowany na skarpie, dzięki czemu pokazy są bardzo dobrze widoczne. Pod powierzchnią, centralnie pod fontannami znajduje się pomieszczenie, w którym umieszczone jest między innymi komputerowe centrum sterowania fontanną. Wokół budowli posadzono ponad 4 tysiące drzew i krzewów.

Pierwszy pokaz odbył się 17 sierpnia 2013 roku i przyciągnął około 10 tysięcy widzów. Wyreżyserowany przez Bogumiła Palewicza rozpoczął się po godzinie 21:00 i trwał 45 minut. W trzech częściach zawarty był pokaz wieczorny, Historia Muzyki oraz Innowacyjny Rzeszów.

Rzeszowska fontanna to bez wątpienia jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych na Podkarpaciu.

Podczas pierwszego w tym roku pokazu specjalnego fontanny zaprezentowane zostaną dwa repertuary: „Walka Tytanów” z udziałem aktorów rzeszowskiego Teatru Maska oraz „Folk dookoła świata”. Pokaz rozpocznie się o godz. 21:00. Ta godzina będzie obowiązywała do 13 maja, a potem do połowy lipca pokazy specjalne odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 21:30.

Harmonogram pokazów specjalnych na kwiecień oraz maj:

KWIECIEŃ
29 kwietnia, godz. 21.00 – „Folk dookoła świata”, „Walka Tytanów” – pokaz z udziałem aktorów.

MAJ
6 maja, godz. 21.00 – „Magia kina”, „Sporty ekstremalne”.
13 maja, godz. 21.30 – „Historia Muzyki”, „Innowacyjny Rzeszów”.
20 maja, godz. 21.30 – „Magia kina”, „Sporty ekstremalne”.
27 maja, godz. 21.30 – „Folk dookoła świata”, „Walka Tytanów” – pokaz z udziałem aktorów.

POKAZY CODZIENNE:

  • pokaz dla dzieci: godz. 13.00 – (kompilacja utworów z bajek dla dzieci)
  • pokaz dzienny: godz. 17.00 – (Set Fire to the Rain- Adele, Uptown Funk- Mark Roson, Bruno Mars, Moves Like Jegger- Maroon 5)
  • pokaz wieczorny: godz. 21.00, natomiast w okresie od 4.09.2017 do 15.10.2017 pokaz o godz. 20.00 (Depeche Mode- Policy of Truth, Muse- Panic Station, Coldplay- Princess of China)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments