Przebudowa dworca lokalnego już niebawem! Tymczasowe przystanki!

Rozpoczęcie przebudowy dworca lokalnego pod Wiaduktem Śląskim jest zaplanowane na jesień. Zakończyć ma się w 2018 roku.

Inwestycja została wyceniona na 20 mln złotych. Jest jedną z wielu, na którą miasto otrzyma dotację z Unii. W tym przypadku będzie to 141 mln złotych. Oprócz nowego dworca na liście zadań znajduje się: wymiana kolejnych wiat przystankowych, modernizacja zatoczek, jezdni i skrzyżowań oraz kupno 50 kolejnych autobusów dla MPK. Dodatkowo 10 z nich ma być zasilanych energią elektryczną.

Jak będzie wyglądał nowy dworzec? Ma powstać nowy, dwupiętrowy pawilon, w którym będzie znajdować się poczekalnia, przechowalnia bagażów, punkt informacyjny, kasa biletowa i toalety. Nowy dworzec wzbogaci się także o elektroniczne tablice informacyjne. Będą wyświetlane na nich godziny przyjazdów i odjazdów autobusów.

Zostaną zamontowane ogniwa fotowoltaiczne. Dzięki czemu w pogodne dni dworzec będzie produkować energię elektryczną ze słońca. Po zmroku instalacja wykorzysta ją do oświetlenia placu.

Skoro dworzec zostanie przebudowany Zarząd Transportu Miejskiego musiał zdecydować o przeniesieniu przystanków autobusowych w inne miejsce. Z głównego dworca będą jeździć autobusy PKS. Reszta będzie kursować z przystanków utworzonych na placu przed główną stacją PKP oraz na ulicach w rejonie dworca komunikacji lokalnej. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments