Reggae Nad Wisłokiem 2018 – odpowiadamy na Wasze pytania! [WYWIAD]

Do wydarzenia Reggae Nad Wisłokiem pozostały niespełna 2 tygodnie, a nasza redakcja dopytała organizatorów o nieco więcej szczegółów na temat imprezy.

Z Danielem Czarnotą z Rzeszowskiego Domu Kultury rozmawiała Agnieszka Maciuła-Ziomek.

AM-Z: Jak powstała idea zorganizowania takiego wydarzenia w Rzeszowie?

DC: „Reggae nad Wisłokiem” zostało wyłonione przez mieszkańców Rzeszowa spośród pięciu propozycji w ramach konkursu “Wybierz imprezę na 5-lecie Rzeszowskiego Domu Kultury”. Został on zorganizowany w 2014 roku na działającej wówczas Platformie Konsultacyjnej “Dobre Pomysly”. Znakomite przyjęcie pierwszej edycji “Reggae nad Wisłokiem” skłoniło nas do wpisania tej imprezy na stałe w kalendarz wydarzeń Rzeszowskiego Domu Kultury. Od tej pory jest to jedna z dwóch przewodnich imprez naszej instytucji.

AM-Z: Aż kusi, żeby zapytać, jak to robicie, że do Rzeszowa sprowadzacie takie gwiazdy?

DC: Rzeszów to atrakcyjne i piękne miasto, które z roku na rok jest coraz bardziej widoczne na kulturalnej mapie Polski. W związku z tym, stolica Podkarpacia jest chętnie odwiedzana przez gwiazdy świata kultury i rozrywki. Organizując „Reggae nad Wisłokiem”, staramy się każdego roku przygotować jak najciekawszą imprezę z uwzględnieniem obecności znanych i lubianych artystów reggae, jak również wykonawców pokrewnych gatunków, takich jak dub, dancehall czy raggamuffin. Do tej pory gościliśmy takie gwiazdy, jak Mesajah, Jamal czy Vavamuffin. Nie zabrakło także światowej sławy producentów muzycznych (Radikal Guru, Dreadsquad), czy też zagranicznych akcentów (Ghetto Priest, Dark Angel). W tym roku po raz pierwszy postawiliśmy na aż dwie gwiazdy wieczoru, którymi będą grupa TABU oraz wokalista Junior Stress.

AM-Z: Zadziwiające jest to, że nie tylko największe gwiazdy przyciągają mieszkańców regionu. To chyba dobry prognostyk na przyszłość?

DC: “Reggae nad Wisłokiem” to przede wszystkim niepowtarzalny w skali naszego regionu klimat. Zapraszamy zarówno znanych, jak i kultowych artystów reggae. Wspieramy także lokalną scenę reggae, zapraszając podkarpackich wykonawców. I to właśnie oni, czyli lokalni pasjonaci muzyki reggae i kultury jamajskiej są zapalnikiem corocznej eksplozji muzycznej, jaką jest “Reggae nad Wisłokiem”. Wspomniani artyści spełniają się nie tylko w roli występujących wykonawców, ale również naszych stałych konsultantów, którym zawdzięczamy popularność naszej imprezy w kręgach fanów reggae i nie tylko.

AM-Z: Reggae Nad Wisłokiem to nie tylko koncerty, ale także atrakcje dla całej rodziny i imprezy towarzyszące. Proszę o nich opowiedzieć.

DC: Tego roku „Reggae nad Wisłokiem” to nie tylko Koncert Główny na rzeszowskich Bulwarach, ale także dwie imprezy towarzyszące. Pierwsza z nich to Nightskating Rzeszów w klimatach reggae, czyli nocny przejazd ulicami miasta realizowany już 24 maja przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe. Druga impreza towarzysząca to całonocne Afterparty w klimatach dub, czyli popularna Kuchnia Jamajska, która odbędzie się 2 czerwca w Klubie Vinyl.

Zaplanowaliśmy ponadto całą masę atrakcji, które towarzyszyć będą 2 czerwca Koncertowi Głównemu na rzeszowskich Bulwarach. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy po raz kolejny strefę dla dzieci ReggaeLand. Rozplanowaliśmy ponadto blisko 20 atrakcji w rodzinnej Strefie Chillout, a wśród nich warsztaty tematyczne (jamajskie fryzury, bransoletki etno, bębny etniczne), animacje dla dzieci (strefa małej animacji, plener malarski, malowanie twarzy, gigantyczna gra planszowa), strefa relaksu (kawiarnia w plenerze, kolorowa wata cukrowa i popcorn, leżaki dla zmęczonych, lektura na świeżym powietrzu, plenerowe kolorowanki) oraz fotopamiątki reggae (foto „Na księżycu”, jamajska fotościanka, fotoramka #ReggaeNadWisłokiem).

AM-Z: Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie obędzie się także bez konkursów. Co będzie do wygrania?

DC: Tradycyjnie wstęp na wydarzenia realizowane w ramach „Reggae nad Wisłokiem” jest bezpłatny. Oczywiście, jak każdego roku planujemy przygotowanie wielu atrakcyjnych konkursów, w których będzie można wygrać festiwalowe gadżety, takie jak koszulki czy smycze. Wszystkie osoby zainteresowane imprezą „Reggae nad Wisłokiem” zapraszamy do śledzenia strony internetowej – www.rdk.rzeszow.pl oraz naszego profilu na Facebooku – www.facebook.com/RDK.Rzeszow.

Przypominamy, że tegoroczne Reggae nad Wisłokiem odbędzie się 2 czerwca na rzeszowskich Bulwarach.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/367454283735386/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments