W rankingu Zdrowia Polski przeprowadzonym przez dziennik Gazeta Prawna uwzględniono miasta, które były badane pod względem stanu zdrowia mieszkańców, dostępności do leczenia oraz bazy medycznej. W ramach tego projektu wybrano 35 najzdrowszych miast Polski.
Głównymi kryteriami, które były brane pod uwagę podczas oceny poszczególnych polskich miast są m.in.: dostępność do badań (tj. wizyta u pediatry, kardiologa, neurologa, stomatologa czy onkologa, czas oczekiwania na podstawowe badania czy dostępność do operacji), ocena zdrowia mieszkańców (choroby układu oddechowego, nowotworów i przyczyny oraz skala umieralności noworodków). Kolejnym, a zarazem ostatnim kryterium wyboru był potencjał zdrowotny, gdzie zwracano uwagę na przychodnie, liczbę szpitali, poradni, ilość RTG, aparatów USG, a także liczbę lekarzy i pielęgniarek przypadających na 1000 mieszkańców.
W przeprowadzonych badaniach okazało się, że Rzeszów posiada jedno z najlepszych zapleczy medycznych w Polsce, któremu towarzyszy wykwalifikowana kadra lekarska oraz dostępność mieszkańców do badań. W zestawieniu ogólnym, stolica Podkarpacia zajęła 3 miejsce z 35 miast w Polsce. Natomiast w kategorii „dostępność badań lekarskich”, w przeprowadzanych badaniach Rzeszów uplasował się na 2 miejscu!
Drodzy Czytelnicy, badania te pokazują, że w Rzeszowie możemy liczyć na konkretną pomoc, która będzie potrzebna w najmniej oczekiwanym momencie. Oby takich potrzeb było jak najmniej!