Teraz ślub możesz wziąć gdzie tylko zechcesz! Urząd stanu cywilnego pyta gdzie?

Od 1 marca narzeczeni mogą wziąć ślub w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce oraz w dowolnym plenerze. Czy rzeczywiście to ułatwi życie nowożeńcom?

1 marca br. weszło w życie nowe prawo o aktach stanu cywilnego umożliwiające zawarcie związku małżeńskiego w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce oraz w dowolnym plenerze.

Narzeczeni mogą pobrać się na statku, plaży, polanie, w ogródku – gdzie tylko sobie wymarzą.

Stawiane są jednak pewne warunki- powaga i godność miejsca oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Oceny miejsca oraz zgodę na ceremonię dokonuje urzędnik USC.

Ceremonia odbywająca się poza USC wymaga opłaty 1000 zł.

Dzięki nowemu prawu złożenie wniosku i odbiór odpisu aktu stanu cywilnego możliwe jest w dowolnym USC w Polsce.

Od 1 marca działa także System Rejestrów Państwowych. Jest to elektroniczna baza, do której  wprowadzane są wszystkie akty stanu cywilnego.

USC

Źródło: https://www.msw.gov.pl/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments