UR i cała Polska o żywieniu człowieka! [FOTO]

Choć koniec semestru zbliża się wielkimi krokami, Uniwersytet Rzeszowski wręcz tętni życiem! Wszystko za sprawą Koła Naukowego Dietetyków UR i zorganizowanej przez nich II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Studentów i Doktorantów – Medyczne Aspekty Żywienia Człowieka.

Druga edycja cieszącej się sporym zainteresowaniem konferencji, ponownie przyciągnęła duże grono odbiorców, nie tylko z Uczelni i regionu, ale i z całej Polski. Na konferencji pojawili się goście z  Warszawy, Łodzi, Katowic, Wrocławia czy Krosna. Wszyscy zainteresowani ogólną tematyką spotkania mogli wysłuchać prelekcji dotykających różnych problemów, wygłaszanych zarówno przez zaproszonych gości, jak i przedstawicieli Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Prelekcje dotyczące Medycznych Aspektów Żywienia Człowieka jako pierwsi wygłosili m.in. dr n. med. Mariusz Dąbrowski, prof. dr hab. n. med. Jerzy Socha wraz z mgr Edytą Łuszczki, mgr Ewa Ehmke vel Emczyńska, mgr Konrad Klekot, dr hab. prof. UR Łukasz Łuczaj. Tematyka wystąpień była bardzo zróżnicowana, dlatego każdy bez problemu mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Uczestnicy mogli usłyszeć m.in. o diecie cukrzycowej czy wspólnej pracy dietetyka i lekarz w nietolerancjach pokarmowych, a także dowiedzieć się czegoś na temat diety ketogenicznej i o rzadkich chorobach metabolicznych. Pozostałe prelekcje odbywały się kolejno w II i III sesji.

Drugi dzień konferencji będzie nieco różnił się od pierwszego. Zostanie podzielony na dwie części – pierwsza obejmująca kolejne prelekcje, zaś druga będzie częścią warsztatową. Tym razem postawiono przed zainteresowanymi całą gamę propozycji tematu warsztatów, m.in. żywienie w sporcie, rzadkie choroby metaboliczne, warsztaty kulinarne czy dziko rosnące rośliny jadalne. Zdecydowani uczestnicy przez kilka godzin będą poznawać tajniki, sposoby i rozwiązania różnych kwestii dotyczących Medycznych Aspektów Żywienia Człowieka.

Uczestnicy II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Studentów i Doktorantów organizowanej przez Koło Naukowe Dietetyków Uniwersytetu Rzeszowskiego nie mogą czuć się zaniedbani. Organizatorzy zdecydowanie stanęli na wysokości zadania.

Życzymy więc łatwości w organizacji każdej kolejnej edycji i tak licznej publiczności, jak tym razem! Do zobaczenia za rok!