Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego

Fotelik samochodowy to jedna z pierwszych niezbędnych rzeczy potrzebnych dla maluszka. Rodzice chcąc podróżować z dzieckiem w samochodzie, zobowiązania są przewozić je w bezpiecznym foteliku. W tym celu już po porodzie i opuszczeniu szpitala, maluch zazwyczaj przenoszony jest w wygodnym foteliku prosto do samochodu.

Wybór różnorodnych fotelików jest naprawdę duży, więc zaabsorbowani zakupami rodzice mogą bez problemu znaleźć coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Foteliki samochodowe można kupić w różnych cenach, dostępne są tańsze oraz droższe modele.

Z uwagi na to, że z pierwszego fotelika dziecko będzie korzystało przez co najwyżej rok, powinien być on wygodny. Odpowiedni fotelik samochodowy powinien posiadać dostosowaną, wyjmowaną wkładkę dla noworodka, powinien być to fotelik regulowany i odpowiednio szeroki, co pozwoli dziecku na swobodne ruchy nóżkami czy rączkami.

Właściwy fotelik samochodowy powinien mieć daleko wyciągany daszek, który pomoże ochronić dziecko przed mocnymi promieniami słonecznymi lub uporczywym wiatrem. Pierwszy fotelik powinien posiadać bezpieczne, regulowane pasy bezpieczeństwa, zapinane w uprzęży na zatrzask.

Mocna oraz trwała tapicerka powinna być odporna na zabrudzenia, która w tym okresie jest na nie jednak narażona. Maluszek w tym okresie sporo ulewa, czasem podczas jazdy może nawet zwrócić niedawno zjedzony pokarm, dlatego też jakość tapicerki fotelika jest bardzo ważna.

Foteliki samochodowe mają wiele przydatnych udogodnień przydatnych rodzicom. Wyposażone są w różne innowacyjne rozwiązania, takie jak: oświetlenie wewnętrzne, schowki na drobiazgi, specjalne uchwyty wspomagające, możliwości obrotowe, poszerzające siedzisko, składany daszek, dodatkowa regulacja oraz wiele innych cennych udogodnień.

Niezaprzeczalną zaletą fotelików samochodowych jest również możliwość wpięcia fotelika w stelaż dowolnego wózka, jeśli fotelik posiada odpowiednie adaptery, które łączą fotelik ze stelażem.

Wiele różnorodnych modeli fotelików samochodowych można kupić w dobrze wyposażonych sklepach dziecięcych, na przykład w sklepie Babyland w Zabrzu oraz na stronie internetowej sklepu pod adresem babyland.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o