Koniec listopada w Rzeszowie szykuje się śpiewająco i patriotycznie. Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie przy współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” organizują dla dzieci i młodzieży Warsztaty Wokalne – „Zakazane Piosenki”. Zajęcia prowadzą specjaliści w dziedzinie emisji głosu i wokalistyki.
Cel przyświecający warsztatom od pierwszych zajęć został jasno określony. Tematem przewodnim są utwory patriotyczne i upowszechnienie wiedzy na ich temat. W ramach realizacji projektu „Zakazane piosenki” od 1 października 2015 roku prowadzone są ćwiczenia z zakresu dykcji i emisji głosu. Organizatorzy poświęcają również uwagę na opracowanie tekstów i ich interpretację przy akompaniamencie muzycznym.
Zajęcia prowadzą:
- prof. Jadwiga Gałęska – Tritt – autorka ogólnopolskich radiowych audycji dla dzieci klas III i IV szkoły podstawowej. Wyróżniona wieloma odznaczeniami, takimi jak Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złoty Krzyż Zasługi czy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
- Anna Czenczek – wokalistka, muzyk, nauczycielka emisji głosu oraz laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Pomysłodawczyni i dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Piosnki „Rzeszów Carpathia Festival”. Jej wychowankowie zdobyli ponad 750 różnorodnych nagród festiwalowych.
- Szymon Tritt – pianista, ma na swoim koncie jedną solową płytę organową. Od 2002 roku zagrał ponad 250 koncertów kameralnych i organowych w Poznańskiej Farze.
- Jarosław Babula – pianista, aranżer i znany kompozytor utworów filmowych i teatralnych. Twórca opracowań dla orkiestr jazzowych oraz grup tanecznych, band leader wielu zespołów w kraju jak i za granicą.
Najbliższe zajęcia (w tym warsztaty wokalne) rozpoczną się w czwartek 26 listopada i potrwają do niedzieli 29 listopada. Szczegółowy harmonogram zajęć wygląda następująco:
- 26 listopada – 14:00 – 19:00
- 27 listopada – 09:30 – 20:00 – w tym przerwa od 14:00 – 15:30
- 28 listopada – 09:30 – 20:00 – w tym przerwa od 14:00 – 15:30
- 29 listopada – 09:30 – 16:00
Warsztaty zwykle odbywają się w Centrum konferencyjnym (sala nr 2) Hotelu „Hetman” w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 29 B. Natomiast w sobotę 28 listopada grupa Pana Szymona Tritta rozpocznie zajęcia w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie przy ul. Bernardyńskiej 4.
Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z zajęć 21 listopada udostępnione przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Ostatnie zajęcia w ramach projektu odbędą się 13 grudnia. Uwieńczeniem spotkań z młodzieżą ma być wyłonienie młodych artystów, którzy wezmą udział w koncercie oraz nagrają płytę z utworami patriotycznymi i poetyckimi. Przy realizacji nagrań swoją wiedzą i doświadczeniem najmłodszych wspierać będą prowadzący warsztaty – Anna Czenczek, która pomoże w opracowaniu wokalnym oraz Jarosław Babula, który będzie odpowiedzialny za aranżację instrumentalną.