Aktywizujemy młodych! V edycja projektu MŁODZIEŻ {DLA} MIASTA przed nami!

Kolejna edycja programu edukacyjno-kulturalego “Młodzież {dla} Miasta” rusza już we wrześniu! Młodzież naszego miasta i okolic będzie mieć kolejną okazję do realizacji własnych projektów i inicjatyw!

Cykliczny projekt realizowany jest przez Estradę Rzeszowską od 2013 roku w ramach działań Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Co roku angażuje uczniów szkół średnich z Rzeszowa i okolic, pozwalając na realizację własnych pomysłów w obrębie kultury.

Aktywnej i kreatywnej młodzieży w naszym mieście nie brakuje, projekt “MŁODZIEŻ {DLA} MIASTA” ułatwia jej więc podjęcie inicjatywy poprzez dostarczenie jej odpowiednich do tego narzędzi!
Działania rozpoczynają się od szkoleń m.in. warsztatów kompetencyjnych prowadzonych przez profesjonalnych animatorów kultury. Następnym krokiem jest realizacja mikroprojektów według własnego pomysłu, pod okiem bardziej doświadczonych opiekunów.

Wszelką wiedzę, którą otrzyma młodzież podczas trwania projektu, będzie mogła wykorzystać również w przyszłości. Uczestnicy poznają różne techniki i możliwości z zakresu zarządzania projektem, kreatywnego myślenia, a także planowania i rozliczania założeń finansowych. Będą również mieli okazję do obserwacji i poznania specyfiki pracy instytucji kultury.

Do projektu zaproszonych zostanie kilkanaście grup projektowych, reprezentujących różne szkoły średnie Rzeszowa, które zostaną objęte opieką mentorów czujnie obserwujących i koordynujących poczynania beneficjentów projektu. Mentorzy będą pełnić również funkcje pośrednika pomiędzy daną szkołą a organizatorem projektu – Estradą Rzeszowską, w celu pożądanej realizacji założeń projektowych, co stanowi gwarancję właściwej komunikacji i równocześnie stanowi źródło dodatkowej wiedzy i doświadczeń dla samych uczestników projektu.

Po dodatkowe informacje, harmonogram oraz formularze sięgnij TUTAJ!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o