Ania Dąbrowska w krajowym finale Eurowizji dla dzieci!

Do krajowego finału konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci dostała się uczennica CSW w Rzeszowie – Ania Dąbrowska. 15 października będziemy mieli możliwość głosowania, by dziewczyna reprezentowała Polskę na Malcie.

Ania Dąbrowska jest uczennicą Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i dokształca się pod okiem Anny Czenczek (dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów Carpathia Festival”). Ania będzie miała okazję zaśpiewać w Krajowym Finale Eurowizji Dziecięcej 2016, dzięki widzom, którzy mogą pomóc jej teraz dostać się do wielkiego finału poprzez głosowanie SMS. Odbędzie się ono już 15 października na antenie TVP 1. Widzowie poprzez swoje głosy wybiorą osobę, która będzie reprezentować Polskę 20 października w Valletcie na Malcie.

Eurowizja dla dzieci organizowana jest już od 2003 roku. Polska dwukrotnie miała okazję brać udział w konkursie. Ostatni raz w 2004 roku, dlatego po 12 latach przerwy Telewizja Polska organizuje preselekcje do konkursu. Kandydatów w wieku 9-14 lat usłyszymy podczas krajowego finału.

Trzymajcie gorąco kciuki. Wszyscy głosujemy na Anię!