Helios zaprasza na film “Chata”!

Produkcja jest ekranizacją bestsellerowej powieści Williama P. Younga, którą autor stworzył na wzór własnych doświadczeń – trudne wydarzenia z dzieciństwa doprowadziły do zwątpienia i kryzysu wiary. Chata jest beletrystyczną alegorią jego podróży, podczas której uczy się Boga na nowo.

Głównym bohaterem jest Mack Philips (Sam Worthington), kochający mąż i ojciec trójki dzieci. Podczas wyjazdu na kemping, jego najmłodsza córka, Missy (Amélie Eve), zostaje porwana, a po kilku godzinach i interwencji policji, Mack dowiaduje się, że dziewczynka nie żyje. Pogrążony w rozpaczy i żałobie oddala się od rodziny i przyjaciół. Po kilku latach znajduje w skrzynce list z zaproszeniem do tytułowej chaty, w której rozegrała się tragedia Missy. Pomimo strachu i wielu obaw, mężczyzna decyduje się na podróż, która okazuje się docieraniem do głębi samego siebie i spotkaniem z Bogiem.

Chata to film, w którym temat i przesłanie mają znaczenie większe niż cokolwiek innego. Fabuła jest prosta, ponieważ ma jedynie podkreślać przekaz i w jak najlepszy sposób trafić do widza. Żyjemy w czasach, w których odchodzi się od religii i zapomina, że istnieje „coś więcej”, coś poza wyścigiem szczurów, gonitwą za sukcesem, dobrem materialnym. Być może właśnie dlatego, zarówno powieść, jak i film, odniosły tak duży sukces – „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Pierwszy wydawca książki sprzedawał ją z własnego garażu, inwestując w reklamę jedynie 300 dolarów. Powiedział, że „ludzie dzwonili i kupowali po kilkanaście egzemplarzy lub całe paczki”.

Kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 zaprasza w najbliższą środę tj. 26.04. o godz. 19:15 w ramach cyklu Kina Konesera na film: “Chata”. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o