Rzeszowskie Juwenalia 2017 – trzy tygodnie świetnej zabawy!

To już 24. edycja największego studenckiego święta na Podkarpaciu.  Warsztaty gry w golfa, chodzenia po linie czy nocne zawody na orientację to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na Was w tym roku podczas Juwenaliów.

Organizatorami Rzeszowskich Juwenaliów są Samorządy Studenckie Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Tak jak w ubiegłych latach juwenalia potrwają trzy tygodnie. Tegoroczne wydarzenia podkreślą obecność w życiu studentów nauki, kultury i sportu.  Do 28 kwietnia  trwa Sportowa Rozgrzewka, czyli promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz mniej popularnych dziedzin sportowych. Wśród atrakcji będzie:  dzień otwarty na ściance wspinaczkowej, warsztaty gry w golfa, pokazy street workout’u, warszaty chodzenia po linie oraz turniej paintball, turniej koszykówki streetball i turniej piłki halowej.

Rzeszowska Szkoła Wyższa WSPiA zorganizuje zawody na policyjnym torze przeszkód oraz turniej na strzelnicy elektronicznej.

Jednym z najbardziej humorystycznych wydarzeń sportowych będzie gra w hokeja, gdzie zawodnicy zamiast kijami w grze posłużą się mopami!

Cały projekt ma zachęcić studentów do aktywnego spędzania czasu nie tylko podczas trwania Juwenaliów, ale przez cały rok.

Po Sportowej Rozgrzewce odbędzie się Wielki Koncert Finałowy. W tym roku wystąpią: Ich Troje, Lao Che, Wilki, Happysad oraz Piękni i Młodzi. Jednak koncerty to nie koniec rzeszowskich juwenaliów.

Po Wielkim Koncercie Finałowym od 17 maja odbędzie się cykl imprez Kultura i Nauka, czyli promowanie naukowej i kulturalnej aktywności studentów i międzyuczelniana współpraca. Co ważne, oprócz studentów w wydarzeniu wezmą udział mieszkańcy Rzeszowa oraz całego województwa.  Wśród wydarzeń będą: Plenerowe Kina Nocne, Taneczny Kalejdoskop, dzień otwarty Radia Centrum dzień gier planszowych oraz konkurs Familiada.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł“Szkoła Giełdowa” w Rzeszowie!
Następny artykułHelios zaprasza na film “Chata”!
Karina Miśtak
Skończyła studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Uwielbia koncerty i inne wydarzenia kulturalne, w których stara się brać czynny udział.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o