Jazzowy festiwal z gwiazdami z całego kraju – do posłuchania w Rzeszowie!

13 listopada rusza 5 edycja Rzeszów Jazz Festiwal. Przed nami 7 dni koncertów, w czasie których zobaczymy 10 zespołów. Muzyka improwizowana przez najbliższy tydzień nie opuści Rzeszowa!

Inauguracyjny występ należał do Gaby Janusz, wokalistki związanej z Rzeszowem, laureatki m.in. nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zespołu Afrofree sięgającego m.in. po wpływy muzyki ludowej z Podkarpacia i Małopolski.

16 listopada w restauracji Chillita zagra trio pianistki Agi Derlak, laureatki tegorocznego Fryderyka, a 17.11 w Underground Pub wystąpi eksperymentujący i hałasujący zespół Niechęć. C.H. Plaza już po raz trzeci zagości jazzowych artystów: w piątkowy wieczór (18.11) właśnie tam zaprezentuje się diwa polskiego jazzu Grażyna Łobaszewska oraz Krzysztof Napiórkowski.

Sobota to występ najmniej jazzowego, ale mocno improwizującego tria Me Myself And I oraz rzeszowskiej formacji Funky Flow poruszającej się w stylistyce fusion. Ostatni dzień festiwalu to wisienka na torcie dla jazzowych koneserów. W niedzielę, 20 listopada w klubie Jazz Room wystąpi kwartet Piotra Wojtasika, wybitnego trębacza koncertującego na całym świecie.

Bilety dostępne są internetowo oraz stacjonarnie w miejscach, w których odbywają się poszczególne koncerty. Rzeszów Jazz Festiwal odbywa się w ramach Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Organizatora oraz w Social Mediach.