Już wkrótce Międzynarodowe Zawody Robotów!

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej 23 kwietnia odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Zawodów Robotów ROBO~motion. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w różnych konkurencjach. Wszystko to za pomocą sterowanych, wielofunkcyjnych robotów.

Roboty muszą spełniać wymogi określone w regulaminie wydarzenia. Głównym punktem jest to, że robot nie może kontaktować się z zawodnikiem podczas przejazdów na czas oraz walk i nie może być zdalnie sterowany.

Podczas zawodów roboty zmierzą się ze sobą w 12 konkurencjach. Będzie trasa z przeszkodami, gdzie roboty spotkają się z różnymi utrudnieniami, odwróconymi kolorami, skrzyżowaniami czy naglą przerwą. Nie zabraknie również walk robotów o różnej wadze i wielkości. W labiryncie roboty będą próbować dotrzeć do celu w jak najkrótszym czasie.

Wszystkie roboty są zaprojektowane i zbudowane przez zawodników. Większość z uczestników jest studentami. W zawodach wezmą udział również osoby ze szkół średnich oraz osoby, które skończyły już studia. Podczas wydarzenia dzieci będą mogły spędzić czas w specjalnej strefie, w której nie zabraknie konkursów, pokazów i warsztatów związanych z robotyką. Wszystko to specjalnie dla nich będzie komentował prawdziwy komentator.

Poprzednia edycja zawodów zajęła w plebiscycie czytelników Forbot.pl pierwsze miejsce za najlepiej zorganizowane zawody robotów w Polsce w sezonie 2013/2014.

Udział w zawodach zarówno dla zawodników, jak i publiczności jest całkowicie bezpłatny. Zawody organizowane są przez Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO działające na Politechnice Rzeszowskiej.

Zapowiedź wydarzenia:

Moc atrakcji gwarantowana!