Młodzi {dla} Miasta – edycja V czas start!

We wrześniu startuje kolejna edycja projektu edukacyjno-kulturalnego Młodzi {dla} Miasta. Program jest skierowany do uczniów rzeszowskich szkół średnich.

Projekt jest tworzony przez Estradę Rzeszowską od 2013 roku. Jak wygląda? Uczestnicy rozpoczynają program od szkoleń, które są prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów kultury. Następnym krokiem jest realizacja własnych mikro-projektów pod okiem doświadczonych opiekunów.

Projekt ma na celu aktywizację i rozwój podkarpackiej młodzieży poprzez udostępnienie jej narzędzi do samodzielnej realizacji założonych pomysłów i inicjatyw w obrębie kultury. Uczestnicy mają okazję zapoznać się z różnymi technikami i możliwościami z zakresu zarządzania projektem, kreatywnego myślenia oraz planowania i rozliczania założeń finansowych. Dodatkowo mają szansę zagłębić się w specyfikę działania instytucji kultury w praktyce poprzez obserwacje jednostek w trakcie pracy, a także seminariów zorganizowanych specjalnie dla nich.

Harmonogram Młodzieży {dla} Miasta:
wrzesień: rekrutacja uczniów i studentów,
październik: listopad: warsztaty kompetencyjne dla uczestników projektu,
listopad – luty: wizyty w instytucjach kultury koncentrujące się na poznaniu funkcjonowania instytucji,
listopad – luty: realizacja projektów przez uczniów,
luty: podsumowanie projektu, ewaluacja, uroczysta gala i wręczenie nagród za realizację projektów.

Do programu zostanie zaproszonych kilkanaście drużyn projektowych z różnych szkół średnich z Rzeszowa. Honorowy patronat nad projektem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Szczegółowe informacje dostępne na stronie inkubatora kultury. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments