PRz wzbogaciła się o Centrum Analiz Kryminalistycznych!

Na Politechnice Rzeszowskiej powstało właśnie Centrum Analiz Kryminalistycznych. Do dyspozycji jest nowoczesna aparatura analityczna oraz sprzęt badawczo-pomiarowy pozwalający na prowadzenie badań na najwyższym poziomie!

Co będzie należeć do zadań Centru Analiz Kryminalistycznych (CAK)? Między innymi prowadzenie działalności badawczej w obrębie nauk sądowych, sporządzanie opinii dla sądów i prokuratur w sprawach karnych i cywilnych, przygotowywanie warsztatów i konferencji. Jednym z głównych działań będzie prowadzenie badań antydopingowych. Została już podpisana pierwsza umowa z kancelarią radcy prawnego z Wrocławia, zajmującego się prawem sportowym.

Centrum Analiz Kryminalistycznych może się pochwalić sprzętem do badania i weryfikowania wiarygodności dokumentów, skanerami 3D (używane w badaniach miejsc zdarzenia). Są także, jak informuje kierownik Działu Informacji i Komunikacji PRz Artur Polakiewicz, chromomatografy cieczowe i masowe do wykrywania obecności w organizmach ludzkich środków zakazanych (m.in. narkotyków, dopingu).

Centrum Analiz Kryminalistycznych znajduje się na Wydziale Zarządzania PRz.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments