Rzeszowscy studenci w finale Startup Poland Global!

Mamy kolejny powód do dumy! Projekt SMARTBOX współtworzony przez studentów rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania został wybrany spośród kilkuset innych do ścisłego finału Startup Poland Global! 10 startupów powalczy ze sobą już w lutym w Brukseli!

Jeżeli Startup Poland Global jeszcze nic Wam nie mówi, już śpieszę z wyjaśnieniami! To program szkoleniowy dla ambitnych zespołów startupowych chcących stworzyć globalny startup. W konkursie liczy się innowacyjność i atrakcyjność, co z kolei wpływa na szansę na sukces biznesowy w wymiarze globalnym!

Na czym polega fenomen Smartboxa?

– Nasza aplikacja pozwala na zarządzanie urządzeniami zasilanymi przez energię elektryczną w inteligentnym domu. Wystarczy zakupić moduł i skonfigurować połączenie z naszym serwerem. Jeden moduł odpowiadać będzie jednemu urządzeniu.

-wyjaśnia Dominik Ciurko, student informatyki WSIiZ, członek zespołu Smartbox.

Zanim finaliści odczują kolejny etap rywalizacji, czekają na nich dwudniowe warsztaty, w ramach których skupią się na budowie i weryfikacji biznesowego modelu opierając się o metodologię Customer Development.

– W trakcie warsztatów będziemy poszukiwać najbardziej istotnych wartości produktu lub usługi, zbudujemy najskuteczniejszą komunikację dla klientów, partnerów biznesowych, współpracowników, a także – dla inwestorów. Zachęcimy uczestników do konkurowania w wymiarze globalnym i pomożemy znaleźć przewagi, które to umożliwią

– taką informację znajdziemy na stronie internetowej organizatorów.

Finaliści pojadą również na Startup Europe Awards w Brukseli, aby spotkać się z firmami i inwestorami z 16 krajów.

To z pewnością wielki powód do dumy dla samych finalistów jak i dla nas – to w końcu nasi rzeszowiacy! Trzymamy kciuki i życzymy, żeby było o Was bardzo głośno!