Radio RMF FM w Dzień Dziecka pomoże klinice w Rzeszowie

Już 1 czerwca w Dzień Dziecka dochód z Loterii RMF FM w ramach „Szczęśliwej 13” Radio przekaże na zakup sprzętu do leczenia dzieci w Klinice Alergologii i Mukowiscydozy szpitala Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszowska Klinika Alergologii i Mukowiscydozy powstała dwa lata temu, ale do tej pory brakuje jej niezbędnego sprzętu. Wielu pacjentów Kliniki to chory na mukowiscydozę, dlatego placówka doposażona zostanie w Oscylometr – urządzenie, które służy do wykonywania spirometrii, badania, które pozwala ocenić wydolność dróg oddechowych i ustalić, w którym miejscu układu oddechowego jest zgromadzona największa ilość wydzieliny.

W rzeszowskiej klinice oscylometr potrzebny jest do diagnozowania dzieci, które są zbyt małe, aby utrzymać ustnik i wykonać polecenia lekarzy. To właśnie oscylator zostanie przekazany Klinicie – dzięki słuchaczom RMF FM, którzy wezmą udział w loterii “Szczęśliwa 13”!

W ubiegłym roku Loteria RMF FM grała dla dzieci z Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej i Neurochirurgii Szpitala “Zdroje” w Szczecinie. W placówce wykonuje się nowatorskie operacje u dzieci z padaczkę lekooporną.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o