Tłuszcz czy cukier? Suplementy czy dieta? Prelekcje specjalistów!

Please try entering https://graph.facebook.com/771170339758217/photos?fields=source,link,name,images,album&limit=1000 into your URL bar and seeing if the page loads.

Pierwszy dzień konferencji Medyczne Aspekty Żywienia Człowieka to przede wszystkim prelekcje lekarzy, dietetyków i innych specjalistów w dziedzinie żywienia.

Prelegenci dyskutowali na temat szkodliwości tłuszczu i węglowodanów. Najnowsze badania wskazują, że to nadmierna ilość białego pieczywa i słodyczy jest przyczyną zawału serca i choroby wieńcowej bardziej niż podaż tłuszczów – nawet nasyconych. Prelegenci przypomnieli także o najnowszych wytycznych suplementacji w ciąży, postępowania przy alergiach pokarmowych i wprowadzania diety ketogennej u pacjentów z padaczką.

Specjaliści poruszyli także temat sportowców i suplementów, które mają spalać tkankę tłuszczową.

III Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów – Medyczne Aspekty Żywienia Człowieka prelegentów z całej Polski m.in. z Rzeszowa, Warszawy i Opola. Jeszcze dzisiaj godziny 16.00 potrwają warsztaty, kiedy to w praktyce można poznać tajniki użycia dietetyki w praktyce.

Pierwszy dzień Konferencji to także konkursy. Do wygrania były vouchery na szkolenia Cambridge Diagnostics, Akademii Dietetyki Sportowej a także nagrody rzeczowe m.in. od firmy VITAKO.

Fot. Agnieszka Maciuła
Facebook API came back with a faulty result. You may be accessing an album you do not have permissions to access.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o