Z Werony do Rzeszowa – Romeo i Julia w Galerii na płocie!

Magnetyzujące, przyciągające, intrygujące spojrzenia. Prosta historia opowiedziana w nieoczywisty sposób. Komu wydaje się, że opowieść o Romeo i Julii zna na wylot, nie widział jeszcze najsłynniejszego dramatu szekspirowskiego w wykonaniu Przemka Wiśniewskiego i portretów jego autorstwa!

Trzeci czwartek miesiąca to dzień otwarcia kolejnej wystawy w ramach Galerii na płocie organizowanej przez Rzeszowski Inkubator Kultury. Od 20 lipca możemy oglądać historię o Romeo i Julii oczami Przemka Wiśniewskiego, którą na naszych oczach odgrywają mieszkańcy Rzeszowa.

(…)Najnowszy obraz Przemka Wiśniewskiego przedstawia teatr, który jest, a którego jednocześnie nie ma. Tworzy formę dynamiczną, nieustannie jak dotychczas rozwijającą się, stwarzającą wrażenie dziejących się wydarzeń artystycznych. Poprzez użyte środki wirtualne oraz przyjętą formę relacji, pojawia się równocześnie możliwość prostego związku formy wirtualnej z doświadczeniem obcowania z teatrem, wynikającym z bezpośrednich doznań bycia w teatrze, a także uwidaczniać się może zmiana relacji do tego, co wydaje się znane, bez bezpośredniego jednak przełożenia na wrażenia i decyzje. Próba zrozumienia zamierzeń twórcy, czy wejścia w proponowany świat wymaga pewnego przygotowania, doświadczenia kontaktu ze sztuką, odbierania jej zawartości alegorycznej, często krytycyzmu i refleksji nad kulturą współczesną.

Wystawa Galeria na płocie znajduje się przy ul. Jagiellońskiej 24 przed wjazdem do siedziby Estrady Rzeszowskiej. Intrygujące portrety będą przykuwać naszą uwagę do 20 sierpnia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBilety MPK po 1 zł!
Następny artykułNo i gitara!
Sandra Wojnarowicz
W pełni świadoma swojego wyboru- studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Świat ciągle potrafi mnie zaskoczyć, ludzie zadziwić, a miejsca zainspirować!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o