XI Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na XI Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Impreza odbędzie się w niedzielę 28 października 2018 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154.

Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni” stanowi okazję do cyklicznego spotykania się kapel ludowych i zespołów śpiewaczych z całego województwa podkarpackiego. Jego celem jest ukazanie i pielęgnowanie wartości kulturowych wyrażonych muzyką ludową, a także promocja twórczości artystycznej nieprofesjonalnych twórców i zespołów folklorystycznych.

W Przeglądzie mogą wziąć udział kapele ludowe oraz zespoły śpiewacze, a dla najlepiej ocenionych wykonawców przewidziane są nagrody pieniężne, wyróżnienia i dyplomy. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do dnia 24 października 2018 roku.  Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są do pobrania na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury www.rdk.rzeszow.pl.

Zgłoszenia podkarpackich wykonawców folklorystycznych przyjmowane są do dnia 24 października bieżącego roku.

Przegląd odbędzie się w niedzielę 28 października 2018 roku na sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154. Przesłuchania w formie otwartego dla publiczności koncertu rozpoczną się o godzinie 12:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o